fbpx ZARA 4* - T.A. Da-ni Travel
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

ZARA 4*

Опис

Хотелот Зара се наоѓа на работ од врвот Тодорка во Банско, на 400 метри од ски лифтот. Се наоѓа на 500 метри од центарот на Банско. Бесплатен трансфер до ски лифтовите има на располагање на секои 30 минути.

Гостите можат бесплатно да го користат отворениот базен (сезонски) и спа центарот со затворен базен, сауна и сала за фитнес. Бесплатен безжичен интернет е достапен во целиот објект. 
Гостите можат да се опуштат во ресторанот или лоби барот во фоајето. На барање е достапна и храна за посебен режим на исхрана на гостите. Прехрамбената продавница и рестораните се оддалечени на 200 метри од хотелот. Во склоп на хотелот исто така има на располагање козметички салон, сала за разонода, остава за багаж и гардаробер за ски опрема. 

 Опис на соби:

Секоја соба има балкон, LCD телевизор со кабелска телевизија, фрижидер, сеф, сопствено купатило со када или туш кабина и бесплатен тоалетен прибор. Дел од собите имаат поглед кон планина.

 • Apartment 1 bedroom 48 m2
  Брачен кревет, Кревет на пуштање ,  Поглед кон планината, Греење, Сеф во соба, Балкон, ТВ САТ, Радио, Телефон, Интернет, Бања, Туш, Фен, Електричен котел, фрижидер
 • Apartment 2 bedrooms 58 m2
  Брачен кревет, Кревет на пуштање, Два еднокреветни кревета, Греење, Сеф во соба, Балкон, ТВ САТ, Радио, Телефон, Интернет, Туш, Фен ,Електричен котел, фрижидер.
 • Double room Lux 35 m2
  Брачен кревет или два еднокреветни кревети, Поглед на планината, Греење, Сеф во соба, Балкон, ТВ , Телефон, Интернет, Фрижидер.
 • Double room 12 m2
  Два еднокреветни кревета, Греење, Сеф во соба, Балкон, ТВ, Телефон, Интернет, Туш, Фен  Фрижидер

Цената вклучува:

 • затворен базен
 • сауна
 • парна бања
 • џакузи
 • соба за релакс
 • фитнес
 • Wi-Fi интернет во цел хотел
 • трансфер од/до СКИ Гондолата

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1€ по лице од ден (задолжително)
 • Патничко осигурување
НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се дадени по лице од ден според избраниот вид на сместување.

Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со EB попустот за рани резервации!

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Локација
Галерија