fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

YASTREBETS Wellness & Spa 4*

Опис

Локација: на стаза, 3 км од центарот на Боровец. Ексклузивен хотел со уникатна локација за љубителите на спокојството и тишината. Нуди можност за незаборавни моменти. Во склоп на хотелот има 2 ресторани, голема тераса, лоби бар, пијано бар, ноќен клуб, спа центар.

СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, парна бања, хербална бања, финска сауна, лакониум, ледена фонтана, кнаип терапија, ледена фонтана, егзотични тушеви.

 Опис на соби:

 

Цената вклучува:

 • ноќевање со појадок
 • користење на внатрешен базен, џакузи, фитнес, сауна, парна бања, билкова бања, лакониум, егзотични тушеви, ледена фонтана, воден масажер
 • бежичен интернет
 • паркинг

Во цената не е вклучено:

 • Патничко осигурување
 • Доплата за туристичка такса: 1 € по лице на ден (деца до 2 год не плаќаат)
 • Новогодишна вечера: возрасен – 170 €, деца од 4-13 год – 85 € (задолжителна)
Ценовник

Hotel Jastrebec 4* – Borovets

7=6, 14=12 за пристигнувања во период од 03.01 – 27.01.2022

Термин

Двокреветна соба – парк

 

Двокреветна соба – стаза

Мал апп за 2 лица 2+1

Голем апп за 2 лица 2+2

Финска вила за 2 лица 4+1

Смена

Н – Ч

П – С

Н – Ч

П – С

Н – Ч

П – С

Н – Ч

П – С

Н – Ч

П – С

23.12 – 25.12

204 €

204 €

216 €

216 €

/

/

/

/

/

/

26.12 – 02.01

284 €

284 €

296 €

296 €

/

/

/

/

/

/

03.01 – 27.01

152 €

220 €

164 €

230 €

248 €

316 €

280 €

356 €

240 €

314 €

28.01 – 05.03

218 €

218 €

230 €

230 €

316 €

316 €

356 €

356 €

314 €

314 €

06.03 – 31.03

144 €

172 €

156 €

184 €

232 €

266 €

270 €

302 €

210 €

233 €

Цените се дадени по соба на ден со појадок.

 • Цените за недела – четврток се валидни и за минимум 7 ноќевања
 • Викенд цените се валидни за престој помал од 7 ноќевања
 •  
 • Доплата за туристичка такса: 1 € по лице на ден (деца до 2 год не плаќаат)
 • Доплата за дополнително легло за дете од 4-13 год – 20 € на ден
 • Доплата за дополнително легло за дете над 13 год или возрасен – 38 € на ден
 • Доплата за вечера: возрасен – 26 €, деца од 4-13 год – 13 € (задолжителна е од 26.12 – 02.01.2022)
 • Новогодишна вечера: возрасен – 170 €, деца од 4-13 год – 85 € (задолжителна)
Галерија