fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

XPERIENCE ST.GEORGE HOMESTAY 4 *

Опис

Овој хотел со 4 ѕвезди се наоѓа на 2 км од Црвеното Море и има сопствена приватна песочна плажа. Хотелот има пристап до 2 плажи, едната чиста песочна плажа и другата е корална плажа за нуркање и гњурење. Хотелот располага со 4 базени на отворено, сончева тераса и златно песочна приватна плажа, вклучувајќи го ресторанот и барот на плажа. Националниот парк Ras Mohammad е 30 километри.
Во хотелот Xperience St. George сите соби се климатизирани,со приватни бањи и имаат сателитска ТВ.
Гостите можат да уживаат во нивниот појадок, во ресторанот на хотелот или во приватноста на нивната соба. Xperience St. George нуди A la Carte  ресторани, послужување на шведска маса и ланч пакети. Менија за специјална диета се исто така достапни на барање.
Хотелот поседува фитнес-центар, SPA со сауна и хидромасажната када кои се совршени за релаксација за време на престојот на гостите. Xperience St. George има и објекти за спорт на вода, тенис на маса, билијард и одбојка. 
Меѓународниот аеродром Шарм ел-Шеик е оддалечен само 18 км, а хотелот може да организира шатл-служба. Заливот Naama Bay и Стариот пазар е на 5 километри и шатл-бус е на располагањена гостите.

ТИП НА СОБИ

STANDARD ROOM

SUPERIOR ROOM 

FAMILY ROOM

 

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Цената вклучува
Цената не вклучува
Напомени
  • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
  • Аеродромски такси
  • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Шарм Ел Шеик – Скопје 
  • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
  • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром 
  • Организација на аранжманот 
  • Египетска влезна виза (25 еур – се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Шарм Ел Шеик. 
  • Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Шарм Ел Шеик и потврда за хотелска резервација 
  • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци 
  • Патничко осигурување

Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден 
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ 
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето 
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ 
Задолжително патничко осигурување, со важност на ваучерот 
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување. Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот 
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ
 

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот

Галерија