fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

XORIA DELUXE HOTEL 5*

Опис
 • Директен чартер летСкопје - Анталија - Скопје
 • Ултра Се вклученоШведска маса + пијалоци
 • Надворешен базен
 • Приватна плажаЧадори/лежалки - бесплатно

Положба

Хотелот се наоѓа во областа Konakli, оддалечен 15км од Аланија и 110км од аеродромот во Анталија.


Сместување

Вкупен број на соби 301 во главна и анекс зграда. Стандардни соби (56m²; една спална со еден брачен кревет и еден единечен, купатило, макс. 2+1 лице), Large стандардни соби (32m², една спална соба со брачен кревет + еден единечен кревет + кревет на извлекување, едно купатило, макс. 4 лица), Дуплекс соби (37m², една спална соба со брачен кревет на прв спрат, еден единечен кревет на приземје, купатило на секој спрат, макс. 4 лица), Deluxe Suit (57m², една спална соба, една дневна соба со софа за седење, бања со џакузи, макс. 4 лица), Suite соби (50m², една спална соба со брачен кревет, софа, едно купатило, макс. 2 лица), Стандардни соби во Анекс зграда (вкупно 50 соби) идентични како Стандардните соби во главна зграда 28m², макс. 2+1 лице, пат помеѓу двете згради. Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, сопствен клима уред, телефон, мини бар (се полни со вода и безалкохолни пијалоци при пристигнување), сеф, ламинат на подот (плочки на подот во собите во Анекс зграда), сателитска ТВ и музички канали, балкон.


Услуга

Ultra All inclusive – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужина, кафе во попладневните часови, вечера, полноќна супа. Локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени часови, A’la Carte ресторан со претходна резервација еднаш за време на престојот, ресторан и бар на плажа од 10.00 – 18.00 со безалкохолни пијалоци и пиво. Не е вклучено: премиум увозни пијалоци и увозни пијалоци кои не се вклучено во менито, сите флаширани пијалоци, коктели, свежо цедени сокови, послуга во соба.


Содржини

Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани, Лоби бар, бар на базен, услуги за перење и пеглање, чување деца, продавници, фризер, рент а кар дополнително се наплатуваат. WI-FI интернет конекција е бесплатна.


Плажа

Хотелска приватна плажа, песочна со камчиња, лежалки, чадори и пешкири на плажа се бесплатни. Тунел под патот од хотелот до плажа.


Спорт и забава

Гостите спијат и го користат главниот ресторан во хотелот кој го букирале, сите други содржини (базени, барови, плажа, забава) може да ги користат во двата хотели.


 

Ценовник
Цената вклучува:
 • Авио билет на релација Скопје – Анталија – Скопје
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Сместување во избраниот хотел и услуга според концептот на истиот аранжман
 • Аеродромски такси во Скопје и Анталија
 • Организација и реализација на аранжманот
Цената не вклучува:
 • Факултативни излети
 • Задолжително патничко здравствено осигурување
Напомени:
 • Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност
  по курс 1 еур = 62 денари
 • За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ
  (за резервации со рано букирање е потрена целосна уплата на аранжманот според времетраењето на понудата)
 • Целосна доплата на аранжманот 15 дена пред патувањето
 • За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош со важност во
  наредните 6 месеци
 • За овие аранжмани важат општите услови за патување на СКТМ

ТИП НА СОБИ

STANDARD ROOM SIDE SEA VIEW DBL

STANDARD ROOM SEA VIEW A BLOK DBL

SUITE DBL

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Локација
st
Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.