fbpx AMARA PRESTIGE ELITE HOTEL 5* - T.A. Da-ni Travel
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

AMARA PRESTIGE ELITE HOTEL 5*

Опис

Локација:
Le Chateau de Prestige e хотел со 5 звезди, локализиран на Гојнук, 9 км далеку од ценатрот на Анталија и 50 км далеку од аеродромот на Анталија. 
За Хотелот:
Соби: 263 стандард соби 32м2, 24 економични соби со балкон 20м2, 23 економични соби без балкон 15-20м2, 6 Junior Suit 81м2, 24 Suit (дуплекс) 100м2, 19 Pool House 35м2, 19 Pool House со џакузи 35м2.
Хотелски сервис: сеф во соба, спа центар, Thalasso центар, центар за убавина, перална, интернет кафе, пошта, лифт, доктор, медицинска сестра, собна услуга, ТВ сателитска, директен телефон, фен во собите, дополнително легло, бебешко креветче, интернет конекција во лобито, централна и сплит систем клима.
Ресторани и барови:
Ресторан/Бар: еден внатрешен и еден надворешен ресторан , 7 барови
Оброци: појадок, доцен појадок, ручек, снек сервис, вечера, ноќен оброк.
A’LA CARTE ресторани: ресторан со италијанска кујна, ресторан со француска кујна, ресторан со турска кујна, ресторан со храна од далечниот исток, рибен ресторан
Барови: лоби бар, пиано бар, Irish паб, снек бар, бар покрај базен, aqua снек бар.
Концепт за храна и пијалоци: валиден од 10.00-24.00ч, домашни пијалоци и одредени странски пијалоци.
Активности и услуга:
Активности: фитнес центар, сауна, турска бања, масажа, пинг понг, куглана, кошарка одбојка, одбојка на плажа, скијање на вода, фудбалско игралиште, сурфање, падобранство, кајакарство, диско, аеробик, пикадо, билјард, кино.
Базени: внатрешен и надворешен, 9 тобогани (8-возрасни и еден детски).
Плажа: приватна, оддалеченост: 200 м, песочно-камчеста, бесплатни лежалки, чадори, душеци, пешкири.
За деца: надворешен базен, анимации, мини клуб, дадилка, мени во ресторан, бебешко столче во ресторан, игралиште
Домаќински услуги: чистење на собата – еднаш дневно, менување на постелнината – два пати неделно, менување на пешкири – еднаш дневно.

ТИП НА СОБИ

STANDARD LAND VIEW

STANDARD SIDE SEA VIEW

FAMILY 2 BEDROOMS POOL VIEW

FAMILY DUBLEX

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Галерија