fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

WHITE CITY RESORT HOTEL 5*

Опис

Локација:
White City Resort Hotel се наоѓа во Аланија околу 105 км од аеродромот на Анталија, и се наоѓа на самата плажа.
Информација за собите: 
Хотелот има 200 соби комотно опремени, со најновата технологија. Standard Room со површина
од 27 м2 опремени со: телефон, фен, LED TV, интерактивен систем, клима уред, сеф, минибар, wireless,
балкон, и може да се сместат 3 лица. Suites Room има површина од 30 м2 модерно опремено со сите
неопходни додатоци: телефон, минибар, LED TV, фен, сеф, Wireless, балкон, клима уред. Family Room
има површина од 34 м2 со сите неопходни додатоци. Deluxe Room со површина од 30м2 и тераса од 10 м2 со прекрасен поглед. 
Барови & Ресторани:
The White Restaurant каде можете да вкусите разни јадења во прекрасна атмосфера. The White Pearl A La Carte каде ќе можете да пробате традиционални јадења од Турската кујна. White Fish A La Carte каде
можете да пробате риба и свежи морски плодови. Lobby Bar & Patisserie каде можете да јадете доручек,
пиете чај или топло чоколадо. The White Bar & Snack ви нуди разни коктели.  The White Beach Club Bar –
отворен бар во кој можете да пиете разни пијалоци и да се опуштите.
Активности:
За време на престојот ќе имате многу разни активности.
Вклучени: игротека, ноќни претстави, претстави со жива музика, Забава еднаш неделно, игри во базен,
други разни игри, акробатско шоу, beach party, културни активности, спеицјални игри. Разни вечерни
програми, диско и отворено кино, спортски активности. Спорт и активности: пикадо, пинг-понг, одбојка,
аеробик, гимнастика во вода, ватерполо, boccia, часови по јога, пилатес, фитнес. Spa & Wellnes: внатрешен базен, фитнес центар, турска бања, сауна, простор за опуштање.
Со доплата: приватни часови за танцување, play station, билјард, parasailing, лекции за пливање, motor water sport, katamaran, water ski, diving , banana, jet ski, surf and katamaran course, ringo.
Spa: Масажи и услуги на турска бања, нега на тело и кожа, маникир – педикир  , Vip area, Спа продавница за убавина, пилинг , соба за терапија, 2 спа суити,  витамински бар, солена соба, парна бања.

ТИП НА СОБИ

STANDARD ROOM

SUPERIOR SEA VIEW

FAMILY CONNECTED 2 BEDROOMS +1 BATHROOM

 

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Локација
vs
Галерија