fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

VONRESORT GOLDEN BEACH 4*

Опис
 • Директен чартер летСкопје - Анталија - Скопје
 • Ултра Се вклученоШведска маса + пијалоци
 • внатрешен/надворешен базен + аква парк
 • Приватна плажаЧадори/лежалки - бесплатно

Положба

Vonresort Golden Beach се наоѓа во областа Colakli, 15km од Manavgat и 55km од аеродромот во Анталија.


Сместување

Вкупен број на соби 632 во бунгалови на два, три и четири ката. Стандардни соби (30m², една спална соба, едно купатило, некои соби се со кујна, макс. 2+1 лице), Фамилијарни соби (40 – 47m², две одвоени соби со врата измеѓу, едно купатило, некои од нив со кујна, макс. 4 лица) Фамилијарни suits (62m², две спални соби – одвоени соби со врата измеѓу, една едневна соба, кујна, макс. 6 лица). Сите соби се со приватно купатило со када, туш и фен, клима уред, телефон, сеф (се доплатува), мини бар (само вода), керамички под, сателитска телевизија и музички канали, балкон.WI-FI интернет конекција бесплатна.


Услуга

Ultra all inclusive – 24 часовна услуга за храна и пијалоци, шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, попладневни закуски, вечера, супа на полноќ, пијалоци и закуски во аква парк, сите локални и стандардни увезни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сите пијалоци во Disco club, Не е вклучено: премиум увозни пијалоци, специјални вина, свежи овошни сокови, A’la Carte ресторани се со претходна резервација и со дполнителна наплата, послуга во соба, сите флаширани пијалоци, пијалоци во Irish pub.


Содржина

Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани Ottoman – Турска кујна, Vogatore – Италијанска кујна, Radika – Рибен ресторан, Long horn – Steak House (се наоѓа во Vonresort Golden Coast), Kaiseki – кујна од Далечен Исток (Golden Coast), барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, услуги за перење, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, шопинг центар, рент а кар дополнително се наплатува. Бесплатно користење на WI-FI интернет конекцијата во лоби и во собите.


Плажа

Хотелска приватна песочна плажа, со бесплатни лежалки, чадори и пешкири на плажа. Приватните павиљони се со претходна резервација и се наплатуваат дополнително.


Спорт и забава

Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, голем аква парк со 11 лизгалки (влезот е бесплатен за гости на хотелот), фитнес центар, Турска бања, сауна, одбојка, гимнастика, одбојка на плажа, пинг – понг. Дополнително се наплатуваат : спортови на вода, куглање, билијард, Fun Fair, масажа во SPA & Wellness центар. Забавни програми за време на денот, натпревари покрај базен и на плажа, шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 4 – 12 години.


 

Ценовник
Цената вклучува:
 • Авио билет на релација Скопје – Анталија – Скопје
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Сместување во избраниот хотел и услуга според концептот на истиот аранжман
 • Аеродромски такси во Скопје и Анталија
 • Организација и реализација на аранжманот
Цената не вклучува:
 • Факултативни излети
 • Задолжително патничко здравствено осигурување
Напомени:
 • Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност
  по курс 1 еур = 62 денари
 • За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ
  (за резервации со рано букирање е потрена целосна уплата на аранжманот според времетраењето на понудата)
 • Целосна доплата на аранжманот 15 дена пред патувањето
 • За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош со важност во
  наредните 6 месеци
 • За овие аранжмани важат општите услови за патување на СКТМ

ТИП НА СОБИ

ECONOMY ROOM

STANDARD ROOM

SUPERIOR ROOM

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Локација
st
Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.