fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Vila Milmari – Kopaonik

Опис

Опис:

Милмари Ресорт (Хотел Милмари) е целосно нов хотелско-туристички комплекс на падините на Копаоник, сместен во викенд одморалиштето, на регионалниот пат Копаоник-Рашка.

Овој луксузно уреден комплекс моментално е категоризиран со 3*, а она што го доловува Milmari Resort се модерни и функционално опремени сместувачки единици со посебен акцент на топлите тонови на бои кои се присутни во ентериерот, што на гостинот му дава искуство на семејна атмосфера.

Ценовник

Цените се дадени по соба на ден на база НАЕМ

Тип на сместување

01.12

27.12

28.12

04.01

05.01

15.01

16.01

10.02

11.02

26.02

27.02

01.04

Мин.ноќи

3

5

3

3

3

3

S2 – Студио за 2 лица

40

68

48

44

56

40

S3- Студио за 3 лица

49

85

57

55

71

49

S4– Студио за 4 лица

51

91

60

59

75

51

Аpp 2Lux Aпартман за 2 лица

53

95

65

61

78

53

Аpp 4-Aпартман за 4 лица

55

100

69

63

80

55

DPLX 4 Lux-Дуплекс до 5 лица

73

110

85

81

100

73

DPLX 4-6 –Дуплекс за 6 лица

75

125

99

87

116

75

President

120

180

150

140

160

120

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 • Наем на студио / апартман за минимум 3 ноќи
 • Ваучер со 30% попуст за содржините на Спа центар во склоп на H.Milmari Resort
 • Wi-FI
 • Надворешен паркинг (лимитиран број на места)
 • Ски Гардеробер

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО (плаќање во агенција):

 • Туристичка такса 1€ по лице на ден;
 • Деца 7-15 години 0,50€ по лице на ден;
 • Деца од 0-6,99 години ГРАТИС
 • Хотелско согирување 0,20€ по лице на ден

НАПОМЕНА:

 • За престој помалку од 3 ноќи со доплата од 20% од цените прикажани во табелата.
 • Доколку во двокреветна соба престојува едно лице цената се зголемува за 50%.
 • Дете 0-4,99 години две возрасни лица доколку користи заедничко легло – ГРАТИС

Ковид политика:

 • Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
 • Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
 • Затварање на граници
Локација
Галерија