fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Vila Kliven – Голем Драч

Опис

Положба

Вила Кливен се наоѓа во населба Голем Драч на 50 м од плажа.  Исхраната се служи во Хотел Луми на база на самопослужување.

Опис на соби:

Располага со 1/2 , 1/3, 1/4  соби опремени со ТВ, фрижидер, WIFI, купатило.

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања на база полупансион
 • Автобуски превоз на релација Скопје – Голем Драч – Скопје
 • Туристичка такса
 • Водство на пат

Во цената не е вклучено:

 • Станична услуга – 50 ден (Автобуска станица)
 • Патничко осигурување

Услови за деца

• Престој за деца до 2,99г – бесплатно.
• Едно дете до 11,99г плаќа 70% од цената.
• Две деца до 11,99г плаќаат 50% од цената.

Напомени

• Со сопствен превоз цената се намалува за 15 евра
• Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.
• Патувањето за Албанија се реализира преку граничен премин КАФАСАН со што може да се патува со Лична Карта.
• Превозот ги следува патниците до најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.

Ценовник
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Период

1/2 соба

1/3 соба

1/4 соба

Јуни

205 €

190 €

190 €

Јули

230 €

215 €

215 €

Август

230 €

215 €

215 €

Септември

205 €

190 €

190 €

Пакет цени по лице за 7 ноќевања со појадок и вечера со вклучен превоз.

 

Термини:

Јуни: *30.05 – 06.06    Јули: *27.06 – 04.07    Август:  *01.08 – 08.08    Септември:  *29.08 – 05.09

             *06.06 – 13.06                   *04.07 – 11.07                      *08.08 – 15.08                      *05.09 – 12.09

             *13.06 – 20.06                    *11.07 – 18.07                       *15.08 – 22.08                      *12.09 – 19.09

             *20.06 – 27.06                   *18.07 – 25.07                       *22.08 – 29.08

                                                         *25.07 – 01.08

Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.