fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

VICTORY RESORT 5*

Опис
 • Директен чартер летСкопје - Анталија - Скопје
 • Се вклученоШведска маса
 • Надворешен / внатрешен базен+ СПА центар
 • Приватна плажаЧадори/лежалки - ???

Положба
Victory Resort 5* – е лоциран во Сиде – Колакли, на приближно 10км од градот Сиде. Гостите може да се релаксираат на  тераса или покрај 2 надворешни базени ( еден со watherslides ) За најмалите овде има Mini Club, а овде има и Spa и теретана.


Плажа
Хотелот се наоѓа на 350м од плажата.


Оддалеченост од аеродром
Овој хотел се наоѓа на 50км од аеродромот во Анталија


Соби
Хотелот се состои од 312 соби. Сите тие располагаат со приватна бања, балкон, минибар, LED TV СО сателитска, телефон, клима, сеф и фен.


Храна и пијалоци
Појадок, ручек и вечера се служи во шведска маса, каде што гостите можат да одберат и национална и интернационална кујна. Најдобрите турски и мексикански јадења се подготвуваат во A la Carte ресторан. На самото место има и snack restaurant, аква бар, лоби бар, бар на базен, диско-бар и бар на плажа.


Спорт и забава
Гостите можат да се релаксираат на терасата на соце или покрај 2 надворењни базени (еден со watherslides).  Spa and Wellness Centre нуди сауна, турска бања и избор на масажи. За најмалите има детско игралиште и мини клуб. Исто така има и затворен базен, гимнастика во вода, пинг-понг, пикадо, одбојка на плажа, бboccia, теретана и дневна и ноќна анимација.


 

Ценовник
Цената вклучува:
 • Авио билет на релација Скопје – Анталија – Скопје
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Сместување во избраниот хотел и услуга според концептот на истиот аранжман
 • Аеродромски такси во Скопје и Анталија
 • Организација и реализација на аранжманот
Цената не вклучува:
 • Факултативни излети
 • Задолжително патничко здравствено осигурување
Напомени:
 • Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност
  по курс 1 еур = 62 денари
 • За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ
  (за резервации со рано букирање е потрена целосна уплата на аранжманот според времетраењето на понудата)
 • Целосна доплата на аранжманот 15 дена пред патувањето
 • За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош со важност во
  наредните 6 месеци
 • За овие аранжмани важат општите услови за патување на СКТМ

ТИП НА СОБИ

STANDARD  ROOM LOW COST DBL

STANDARD ROOM DBL

STANDARD ROOM FOR FAMILY DBL

 

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Локација
st
Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.