fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

TRANSATLANTIK HOTEL & SPA 5*

Опис
 • Директен чартер летСкопје - Анталија - Скопје
 • Ултра се вклученоШведска маса + пијалоци
 • Надворешен / внатрешен базен+ СПА центар
 • Приватна плажаЧадори/лежалки - бесплатно

Положба
Хотелот е лоциран во Гојнук, 9 км од Кемер и 40 км од аеродромот во Анталија.


Сместување
Вкупен број на соби 116. Стандардни соби (21m², спална соба со француски лежај или 2 единечни кревети, купатило, максимум 2+1 особа). Сите соби се со купатило со туш кабина и фен, клима уред, директна телефонска линија, мини бар ( вода при доаѓање) , сеф со доплата, ламинатен под, сателитска телевизија со музички канали, балкон


Услуга
Ултра се вклучено- шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, пладневна ужина, вечера и доцна ужина, сите локални и некои увозни пијалоци алкохолни и безалкохолни, сладолед во одредено време, ужина на плажа 10-18 часот, пекара. Не е вклучено- премиум увозни пијалоци, специјални вина, свежи овошни пијалоци, флаширани пијалоци, АЛА карт ресторани, собна послуга.


Содржина

Главен ресторан, шведска маса,рибен ресторан, барови околу хотелот. Доктор 24 часа, перална и чување на деца, телефон, факс , интернет, шопинг центар, фризер, rent a car се доплаќаат. Wi-Fi исто така се доплаќа.


Плажа

Приватна хотелска плажа со каменчиња 150м од хотелот. Чадори, лежалки и пешкири не се доплаќаат.


Спорт и забава

Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, лизгалки, тениски терени, пинг понг, одбојка на плажа, турска бања, сауна, фитнес центар, парна соба не се доплаќа. Масажа, Спа центар , спортови на вода се доплаќаат. Забавни програми во текот на денот и ноќта. Мини клуб за деца од 04-12 години.


 

Ценовник
Цената вклучува:
 • Авио билет на релација Скопје – Анталија – Скопје
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Сместување во избраниот хотел и услуга според концептот на истиот аранжман
 • Аеродромски такси во Скопје и Анталија
 • Организација и реализација на аранжманот
Цената не вклучува:
 • Факултативни излети
 • Задолжително патничко здравствено осигурување
Напомени:
 • Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност
  по курс 1 еур = 62 денари
 • За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ
  (за резервации со рано букирање е потрена целосна уплата на аранжманот според времетраењето на понудата)
 • Целосна доплата на аранжманот 15 дена пред патувањето
 • За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош со важност во
  наредните 6 месеци
 • За овие аранжмани важат општите услови за патување на СКТМ

ТИП НА СОБИ

STANDARD  ROOM

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.