fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

THRONE SEAGATE BELEK HOTEL 5*

Опис
 • Директен чартер летСкопје - Анталија - Скопје
 • Ултра Се вклученоШведска маса + пијалоци
 • надворешен/внатрешен базен
 • Приватна плажаЧадори/лежалки - бесплатно

Положба

Хотелот е лоциран во областа Богазкент, 45 км од аеродромот во Анталија и 40 км од центарот на Анталија.


Сместување

Вкупен број на 235. Стандардни соби (22м², Макс.2+1 лице) – една спална и едно купатило. Големи соби (28м², Макс.3+1 лице) – една голема соба и едно купатило, три соби за гости со посебни потреби. Сите соби се со купатило со када и туш, фен, сплит клима уред, телефон, сеф (се наплаќа), мини бар (вода и сокови само пред пристигнување), сателитска ТВ и музички канали, ламинат на подот и балкон.


Услуга

Ultra All Inclusive – шведска маса за појадок, доцен појадок, ужинки во предпладневните часови, ручек, попладневни ужинки, вечера и полноќна ужинка, сите домашни и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени часови. Специјалните увозни пијалоци, свежо цеден сок, специјални вина, сите флаширани пијалоци, A’la Carte ресторани дополнително се наплатуваат.


Содржини

Главен ресторан-шведска маса, A’la Carte ресторан – Италијански и рибен ресторан, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, фризер, чување деца, перална, телефон, факс, интернет, продавници, rent a car, дополнително се наплатуваат. Бесплатен Wi-Fi интернет во лоби барот до 300 МВ по апарат (над  300 МВ интернетот се наплаќа).


Плажа

Хотелска приватна плажа, песочна. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа не се наплаќаат.


Спорт и забава

Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес центар, Турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг понг, тениски игралишта. Водените спортови, Wellness центарот, билијард, осветлувањето на тениските терени дополнително се наплатува. Забавна програма преку ден и шоу програм навечер. Мини клуб за деца.


 

Ценовник
Цената вклучува:
 • Авио билет на релација Скопје – Анталија – Скопје
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Сместување во избраниот хотел и услуга според концептот на истиот аранжман
 • Аеродромски такси во Скопје и Анталија
 • Организација и реализација на аранжманот
Цената не вклучува:
 • Факултативни излети
 • Задолжително патничко здравствено осигурување
Напомени:
 • Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност
  по курс 1 еур = 62 денари
 • За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ
  (за резервации со рано букирање е потрена целосна уплата на аранжманот според времетраењето на понудата)
 • Целосна доплата на аранжманот 15 дена пред патувањето
 • За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош со важност во
  наредните 6 месеци
 • За овие аранжмани важат општите услови за патување на СКТМ

ТИП НА СОБИ

STANDARD ROOM LOW COST DBL

STANDARD ROOM DBL

LARGE ROOM DBL

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.