fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

THRONE SEAGATE BELEK 5*

Опис

Положба
Хотелот е лоциран во областа Богазкент, 45км од аеродромот во Анталија и 40км од центарот на Анталија.
Сместување
Вкупен број на 235.

Стандардни соби (22м², Макс.2+1 лице)-една спална и едно купатило,
Големи соби (28м², Макс.3+1 лице)-една голема соба и едно купатило, три соби за гости со посебни потреби.
Сите соби се со купатило со када и туш, фен, сплит клима уред, телефон, сеф ( се наплаќа), мини бар (вода и сокови само пред пристигнување), сателитска ТВ и музички канали, ламинат на подот и балкон.
Услуга
Ултра Се вклучено- шведска маса за појадок, доцен појадок, ужинки во предпладневните часови, ручек, попладневни ужинки, вечера и полноќна ужинка, сите домашни и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени часови. Специјалните увозни пијалоци, свежо цеден сок, специјални вина, сите флаширани пијалоци, A’la Carte ресторани дополнително се наплатуваат.
Содржини
Главен ресторан-шведска маса, A’la Carte ресторан-Италијански и рибен ресторан, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, фризер, чување деца, перална, телефон, факс, интернет, продавници, rent a car, дополнително се наплатуваат. Бесплатен Wi-Fi интернет во лоби барот.
Плажа
Хотелска приватна плажа, песочна. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа не се наплаќаат.
Спорт и забава
Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес центар, Турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг понг, тениски игралишта. Водените спортови, Wellness центарот, билијард, осветлувањето на тениските терени дополнително се наплатува. Забавна програма преку ден и шоу програм навечер. Мини клуб за деца.

ТИП НА СОБИ

STANDARD ROOM

ECONOMY ROOM

LARGE ROOM

 

 

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Локација
fi
Галерија