fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

SUNMELIA BEACH RESORT 5*

Опис
 • Директен чартер летСкопје - Анталија - Скопје
 • Се вклученоШведска маса + пијалоци
 • надворешен/внатрешен базен+ аква парк
 • Приватна плажаЧадори/лежалки - бесплатно

Положба

Хотелот се наоѓа во областа Kizilagac, 70 км од аеродромот во Анталијаи 10 км од Side и Manavgat.


Сместување

Вкупен број на соби 590.  Стандардни соби: 366 (36m²,една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице).  Стандардни соби со кревети на спрат: 105 (40m², една спална соба француски кревет и кревети на спрат, едно купатило, макс. 2+2 лица), Фамилијарни соби: 86 (60m², две спални соби со врата измеѓу, две купатила, макс. 4 лица). Економски соби: 12 (31m², една спална соба, едно купатило, без балкон, макс. 2+1 лице).  Сите соби се со приватно купатило со туш, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со безалкохолни пијалоци и вода), сеф(се доплатува), керамички под, сателитска телевизија и музички канали, балкон.


Услуга

All inclusive – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, попладневни колачи, чај, кафе, вечера, супа на полноќ, A’la Carte ресторани со претходна резервација еднаш во една недела во некои од нив, сладолед во траење од еден час попладне, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24:00 часот.

Не е вклучено: сите увозни пијалоци, пијалоци после 24:00 часот, свежи овошни сокови, сите флаширани пијалоци, послуга во соба, сите пијалоци во Disco club.


Содржини

Главен ресторан Acacia со шведска маса, A’la Carte ресторани : Турска кујна – Ottoman, Olive – Италијанска кујна, Bonsai – Кинеска кујна, Рибен ресторан со претходна резервација, лоби бар, snack бар, бар покрај базен и на плажа, Disco club. Доктор, услуга за перење, бебиситер, фризер, теелефон, факс, интернет, компјутерски игри, шопинг центар, рент а кар дополнително се наплатуваат. WI-FI интернет конекција до 50Mb во лоби е бесплатна.


Плажа

Хотелска приватна плажа, песок и камчиња, со бесплатни лежалки, чадори и пешкири на плажа.


Спорт и забава

Надворешни и внатрешни (затворени за време на летна сезона) базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, Турска бања, сауна, фитнес центар, тениски терени, пинг – понг, одбојка на плажа се бесплатни. Масажа, спортови на вода, куглање, билијард, компјутерски игри, осветлување за тениски терени и опрема за тенис, Wellness и центар за убавина дополнително се наплатуваат. Забавни програми во текот на денот и навечер. Мini Club за деца од 4 – 12 години и Teeny Club помеѓу 11 – 15 години.  


 

Ценовник
Цената вклучува:
 • Авио билет на релација Скопје – Анталија – Скопје
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Сместување во избраниот хотел и услуга според концептот на истиот аранжман
 • Аеродромски такси во Скопје и Анталија
 • Организација и реализација на аранжманот
Цената не вклучува:
 • Факултативни излети
 • Задолжително патничко здравствено осигурување
Напомени:
 • Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност
  по курс 1 еур = 62 денари
 • За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ
  (за резервации со рано букирање е потрена целосна уплата на аранжманот според времетраењето на понудата)
 • Целосна доплата на аранжманот 15 дена пред патувањето
 • За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош со важност во
  наредните 6 месеци
 • За овие аранжмани важат општите услови за патување на СКТМ

ТИП НА СОБИ

ECONOMY ROOM DBL

STANDARD LAND VIEW ROOM DBL

STANDARD ROOM SEA VIEW DBL

COMFORT ROOM SEA VIEW DBL

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Локација
st
Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.