fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

SUNIS ELITA BEACH RESORT 5 *

Опис

Карактеристики на хотелот
6 ресторани, 6 барови, oгромна површина, семеен ресорт, зеленило.
Услуга
Ultra All Inclusive
Оброци – бифе во главниот ресторан.
Меѓуоброци и snack во текот на денот, покрај плажата и базените, food corner со пити, бурек и турски специјалитети, snack на плажа, пијалоци (коктели, освежителни, алкохолн и увозни) 24 часа во Lobby bar, пијалоци и коктели во Beach bar & Pool Bar,пијалоци во дискотека до 03:00, сладолед во текот на целиот ден, сок од портокал и моркови (цеден) наутро, слатки, пиво и вино во ресторан се служат на маса, вечера во рестораните a la carte (со закажување).
Плажа и базени
Камена плажа, 2 широки базени, затворен базен, платформа за сончање во вода
Забава и спорт
Музика и забава во текот на целиот ден, аква парк со 3 лизгалки *Beach Volley, тенис, пинг-понг, билијард, трки на вода и копно, спектакли, акробации, музика во живо, сауна, турска бања, теретана
Деца
2 базени, затворен базен, мини клуб (со забавни игри, трки и негуватели), посебна храна, лизгалки, мини диско
Се наплаќат
Водните спортови
Масажите

ТИП НА СОБИ

CLUB STANDARD ROOM DBL

STD MAIN BUILDING GARDEN VIEW DBL

STD MAIN BUILDING SEA VIEW DBL

 

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Цената вклучува
Цената не вклучува
Напомени
 • Авио билет на релација Скопје – Анталија – Скопје
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Сместување во избраниот хотел и услуга според концептот на истиот аранжман
 • Аеродромски такси во Скопје и Анталија
 • Организација и реализација на аранжманот
 • Факултативни излети
 • Задолжително патничко здравствено осигурување
 • Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност
  по курс 1 еур = 62 денари
 • За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ
  (за резервации со рано букирање е потрена целосна уплата на аранжманот според времетраењето на понудата)
 • Целосна доплата на аранжманот 15 дена пред патувањето
 • За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош со важност во
  наредните 6 месеци
 • За овие аранжмани важат општите услови за патување на СКТМ

 

Галерија