fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Sun Hotel 3* – Драч

Опис

Положба
Хотелот е локациски поставен на околу 3 км од пристаништето во Драч. Се наоѓа на 42,5 км од Тирана, и 39,6 км од аеродромот во Тирана.

Сместување
Хотелот има сопствена плажа. Нуди трокреветни соби со балкон и трокреветни соби со поглед на море. Секоја соба има сопствено купатило. Гостите користат бесплатен паркинг простор за кој мора да се направи предходна резервација. Хотелот располага со лифт, бесплатен WI FI интерент во сите јавни простории, 24 часа рецепција, сеф (со доплата), бар, ресторан, соби за непушачи, фамилијарни соби, лежалки и чадори. Домашни миленици не се дозволени.

НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се изразени по соба на ден на база ноќевање со појадок и полупансион.

  • P.P.P.D цена по лице на ден
  • Отказ до 7 дена пред поаѓање без пенали, отказ за помалку од 7 дена како и непојавување во хотел 100% пенали
  • Минимум престој 2 ноќи

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Локација

jk

Галерија