fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

SUN BEACH PARK 4*

Опис
 • Директен чартер летСкопје - Анталија - Скопје
 • Се вклученоШведска маса + пијалоци
 • надворешен/внатрешен базен
 • Приватна плажаЧадори/лежалки - бесплатно

Положба

Хотелот се наоѓа во центарот на Side, и 65км од аеродромот во Antalya. Хотелот се наоѓа на само 150 метри од морското крајбрежје.


Сместување

Вкупен број на соби 122 во две петкатни згради. Стандардни соби (една спална соба, едно купатило, макс.2+1 лице), Фамилијарни соби (една спална соба, една дневна соба одвоена со врата, едно купатило, макс.4 лица), Економските соби се исти како и стандардните но без балкони во поткровје. Сите соби се со приватно купатило со туш и фен, клима уред, телефон, мини бар (се дополнува со вода секој ден), сеф, керамички под, сателитска телевизија и музички канали, балкон.


Услуга

All inclusive – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, кафе попладне, чај и колачи, вечера, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 – 23.00 часот, пијалоци во барот на плажа од 10.00 – 17.00 часот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, свежо цедени сокови, Турско кафе, сладолед, сите флаширани пијалоци, специјални вина, храна и пијалоци по 23.00 часот.


Содржина

Главен ресторан, барови покрај базен, бар на плажа, лоби бар. Доктор, услуга за перење, телефон, факс, рент а кар, шопинг центар се доплаќаат. WI – FI интернет конекција е бесплатна во лоби.


Плажа

Хотелска плажа, песочна, на 150м од хотелот (истата плажа како и за Sun Beach Hotel), со бесплатни лежалки, чадори за сонце. Пешкири на плажа се доплаќаат.


Спорт и забава

Надворешен и внатрешен базен за возрасни и деца, фитнес, пинг понг. Турска бања, сауна и масажа, компјутерски игри се доплаќаат. Соба за играње за деца. Се доплаќаат: спортови на вода.


 

Ценовник
Цената вклучува:
 • Авио билет на релација Скопје – Анталија – Скопје
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Сместување во избраниот хотел и услуга според концептот на истиот аранжман
 • Аеродромски такси во Скопје и Анталија
 • Организација и реализација на аранжманот
Цената не вклучува:
 • Факултативни излети
 • Задолжително патничко здравствено осигурување
Напомени:
 • Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност
  по курс 1 еур = 62 денари
 • За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ
  (за резервации со рано букирање е потрена целосна уплата на аранжманот според времетраењето на понудата)
 • Целосна доплата на аранжманот 15 дена пред патувањето
 • За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош со важност во
  наредните 6 месеци
 • За овие аранжмани важат општите услови за патување на СКТМ

ТИП НА СОБИ

ECONOMY ROOM

STANDARD ROOM

STANDARD ROOM SIDE SEA VIEW

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Локација
st
Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.