fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

SULTAN OF SIDE HOTEL 5*

Опис
 • Директен чартер летСкопје - Анталија - Скопје
 • Се вклученоШведска маса + пијалоци
 • надворешен/внатрешен базен + аквапарк
 • Приватна плажаЧадори/лежалки - бесплатно

Положба

Хотелот се наоѓа во областа Evrenseki 12км од Manavgat и 65км од аеродромот во Анталија.


Сместување

Вкупен број на соби 334.Стандардни соби (34m², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице), Фамилијарни соби со кревети на спрат (34m², една спална соба одделена со параван, каде има кревет на спрат за деца, едно купатило, макс. 2+2 лица), Фамилијарни соби (41m², две спални соби со врата измеѓу, едно купатило, макс. 4+1 лице), Економски соби (25m², една спална соба, едно купатило, макс. 2 лица). Сите соби се со приватно купатило со туш кабина и фен, клима уред, телефон, мини бар, сеф (се доплаќа), сателитска телевизија и музички канали, балкон.


Услуга

All inclusive – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, попладневно кафе, време за чај и колачи, вечера, закуска доцна навечер, сладолед за време на одредени часови, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 – 24:00 часот, бар на плажа и бар за закуски од 10:00 – 18:00 часот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, специјални вина, A’la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, послуга во соба


Содржини

Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани – Турски, Италијански, Рибен, барови, Disco club. Доктор, бебиситер, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, услуги за перење, сушење и пеглање, шопинг центар, рент а кар се доплаќаат. WI-FI интернет конекција (мала брзина) во лоби е бесплатна.


Плажа

Хотелска плажа, 250м од хотел (5 минути пешачење), камчиња и песок, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа.


Спорт и забава

Внатрешни и надворешни базени за возрасни и деца, аква парк, фитнес центар, Турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг- понг. Се доплаќаат: спортови на вода, Wellness центар и центар за убавина, масажа, билијард. Забавни програми со професионален тим во текот на денот и шоу програми навечер, мини кино, мини клуб за деца од 4-12 години, игралиште, различни програми во текот на денот, мини диско навечер.


 

Ценовник
Цената вклучува:
 • Авио билет на релација Скопје – Анталија – Скопје
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Сместување во избраниот хотел и услуга според концептот на истиот аранжман
 • Аеродромски такси во Скопје и Анталија
 • Организација и реализација на аранжманот
Цената не вклучува:
 • Факултативни излети
 • Задолжително патничко здравствено осигурување
Напомени:
 • Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност
  по курс 1 еур = 62 денари
 • За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ
  (за резервации со рано букирање е потрена целосна уплата на аранжманот според времетраењето на понудата)
 • Целосна доплата на аранжманот 15 дена пред патувањето
 • За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош со важност во
  наредните 6 месеци
 • За овие аранжмани важат општите услови за патување на СКТМ

ТИП НА СОБИ

STANDARD  ROOM LOW COST DBL

STANDARD ROOM DBL

BUDGET ROOM

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Локација
st
Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.