fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

SULTAN OF DREAMS 5*

Опис
 • Директен чартер летСкопје - Анталија - Скопје
 • Ултра Се вклученоШведска маса + пијалоци
 • надворешен/внатрешен базен + аквапарк
 • Приватна плажаЧадори/лежалки - бесплатно

Положба

Хотелот се наоѓа во областа Kızılot на 15км од Manavgat и 75км од аеродромот во Antalya.


Сместување

Вкупен број на соби 347. Стандардни соби (32m², една спална соба, едно купатило, макс.2+1лице), Фамилијарни соби (55m², две спални соби со врата помеѓу, едно купатило, макс.4+1 лице) и 4 соби за лица со хедикеп. Сите соби се со приватно купатило со када и фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува со вода и минерална вода секој ден ), сеф (се доплаќа), ламинатен под, сателитска телевизија и музички канали, балкон.


Услуга

Ultra all inclusive – 24 часа шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, попладне кафе, торта и чај, вечера, закуска доцна навечер, сладолед за време на одрдени часови, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 – 24.00 часот, свежо цеден сок од портокал за појадок. Не е вклучено: премиум увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, спцијални вина, A’la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, Турско кафе, послуга во соба.


Содржина

Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани – Турски, Италијански, барови, Disco club. Доктор, бебиситер, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, услуга за перење, сушење и пеглање, шопинг центар, рент а кар се доплаќаат. WI-FI интернет конекција (ниска брзина) во лоби е бесплатна.


Плажа

Хотелска плажа, каменчиња и песок, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа.


Спорт и забава

Внатрешни и надворешни базени за возрасни и деца, Акба парк, фитнес центарм Турска бања, сауна, соба со пареам одбојка на плажа, пинг понг. Се доплаќаат: спортови на вода, Wellness и центар за убавина, масажа, билијард. Забавни програми со професионален тим во текот на денот и шоу програми навечер, кино, мини клуб за деца од 04-12 години, игралиште за деца, програми во текот на денот и мини диско навечер.


 

Ценовник
Цената вклучува:
 • Авио билет на релација Скопје – Анталија – Скопје
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Сместување во избраниот хотел и услуга според концептот на истиот аранжман
 • Аеродромски такси во Скопје и Анталија
 • Организација и реализација на аранжманот
Цената не вклучува:
 • Факултативни излети
 • Задолжително патничко здравствено осигурување
Напомени:
 • Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност
  по курс 1 еур = 62 денари
 • За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ
  (за резервации со рано букирање е потрена целосна уплата на аранжманот според времетраењето на понудата)
 • Целосна доплата на аранжманот 15 дена пред патувањето
 • За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош со важност во
  наредните 6 месеци
 • За овие аранжмани важат општите услови за патување на СКТМ

ТИП НА СОБИ

STANDARD  ROOM LOW COST DBL

BUDGET ROOM

STANDARD ROOM LAND VIEW DBL

STANDARD ROOM SIDE SEA VIEW

STANDARD COMFORT ROOM SEA VIEW

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Локација
st
Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.