fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

SULTAN BEY HOTEL 4*

Опис

Хотелскиот комплекс изграден во традиционалниот египетски стил се наоѓа во модерниот туристички град-ресорт El Gouna, на околку 20км од аеродромот во Хургада. Хотелот е сместен во централниот дел Kafr El Gouna, со поглед кон тиркизната лагуна и опкружен со многу палми и цвеќиња, кои се вистински рај за очи и душа. Хотелот поседува мала плажа, додека пак до плажата Zeytouna гостите се пренесуваат со suttle брод. Хотелот поседува: базен, ресторан, како и ресторан на плажата Zeytouna.

ЦЕНИТЕ ВКЛУЧУВААТ
ЦЕНИТЕ НЕ ВКЛУЧУВААТ
НАПОМЕНИ:
ЦЕНОВНИК
Легенда
Авионски Превоз
 • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Хургада – Скопје 
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
 • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром 
 • Организација на аранжманот
 • Египетска влезна виза (25 еур – се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада. 
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација.
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци.
 • Патничко осигурување.

Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ
Задолжително патничко осигурување, со важност на ваучерот
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ
 

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот

SULTAN BEY HOTEL 4* EL GOUNA

Термин од:

27.05.2020

03.06.2020

10.06.2020

17.06.2020

24.06.2020

01.07.2020

08.07.2020

15.07.2020

22.07.2020

29.07.2020

05.08.2020

12.08.2020

19.08.2020

26.08.2020

02.09.2020

09.09.2020

16.09.2020

23.09.2020

30.09.2020

Ноќевања:

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

2

STANDARD ROOM

Цена по лице

513€

513€

513€

513€

513€

513€

520€

527€

527€

527€

527€

527€

527€

527€

527€

527€

527€

   

Цена по патник до 21.01.2020-31.03.2020 за поаѓања 27.05.2020-30.09.2020

489€

489€

489€

489€

489€

489€

495€

502€

502€

502€

502€

502€

502€

502€

502€

502€

502€

   

3 возрасен

476€

476€

476€

476€

476€

476€

483€

489€

489€

489€

489€

489€

489€

489€

489€

489€

489€

   

1 дете 0-13.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

   

2 дете 0-5.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

   

 

                                     

2 дете 6-13.99 год

382€

382€

382€

382€

382€

382€

385€

388€

388€

388€

388€

388€

388€

388€

388€

388€

388€

   

STD SGL ROOM

Цена по лице

628€

628€

628€

628€

628€

628€

639€

649€

649€

649€

649€

649€

649€

649€

649€

649€

649€

   

Цена по патник до 21.01.2020-31.03.2020 за поаѓања 27.05.2020-30.09.2020

593€

593€

593€

593€

593€

593€

602€

612€

612€

612€

612€

612€

612€

612€

612€

612€

612€

   

1 дете 0-13.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

   

2 дете 0-5.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

   

 

                                     

2 дете 6-13.99 год

434€

434€

434€

434€

434€

434€

439€

443€

443€

443€

443€

443€

443€

443€

443€

443€

443€

   

DE LUXE ROOM

Цена по лице

541€

541€

541€

541€

541€

541€

549€

556€

556€

556€

556€

556€

556€

556€

556€

556€

556€

   

Цена по патник до 21.01.2020-31.03.2020 за поаѓања 27.05.2020-30.09.2020

515€

515€

515€

515€

515€

515€

521€

528€

528€

528€

528€

528€

528€

528€

528€

528€

528€

   

3 возрасен

502€

502€

502€

502€

502€

502€

509€

515€

515€

515€

515€

515€

515€

515€

515€

515€

515€

   

1 дете 0-13.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

   

2 дете 0-5.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

   

 

                                     

2 дете 6-13.99 год

395€

395€

395€

395€

395€

395€

398€

401€

401€

401€

401€

401€

401€

401€

401€

401€

401€

   

SGL DE LUXE ROOM

Цена по лице

678€

678€

678€

678€

678€

678€

689€

700€

700€

700€

700€

700€

700€

700€

700€

700€

700€

   

Цена по патник до 21.01.2020-31.03.2020 за поаѓања 27.05.2020-30.09.2020

638€

638€

638€

638€

638€

638€

648€

657€

657€

657€

657€

657€

657€

657€

657€

657€

657€

   

1 дете 0-13.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

   

2 дете 0-5.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

   

 

                                     

2 дете 6-13.99 год

456€

456€

456€

456€

456€

456€

461€

466€

466€

466€

466€

466€

466€

466€

466€

466€

466€

   
p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море

Скопје – Хургада

Хургада – Скопје

Термин

Поаѓа

Пристигнува

Термин

Поаѓа

Пристигнува

27.05.2020

3:45

6:45

02.06.2020

1:00

3:55

03.06.2020

3:45

6:45

09.06.2020

1:00

3:55

10.06.2020

3:45

6:45

16.06.2020

1:00

3:55

17.06.2020

3:45

6:45

23.06.2020

1:00

3:55

24.06.2020

3:45

6:45

30.06.2020

1:00

3:55

01.07.2020

3:45

6:45

07.07.2020

1:00

3:55

08.07.2020

3:45

6:45

14.07.2020

1:00

3:55

15.07.2020

3:45

6:45

21.07.2020

1:00

3:55

22.07.2020

3:45

6:45

28.07.2020

1:00

3:55

29.07.2020

3:45

6:45

04.08.2020

1:00

3:55

05.08.2020

3:45

6:45

11.08.2020

1:00

3:55

12.08.2020

3:45

6:45

18.08.2020

1:00

3:55

19.08.2020

3:45

6:45

25.08.2020

1:00

3:55

26.08.2020

3:45

6:45

01.09.2020

1:00

3:55

02.09.2020

3:45

6:45

08.09.2020

1:00

3:55

09.09.2020

3:45

6:45

15.09.2020

1:00

3:55

16.09.2020

3:45

6:45

22.09.2020

1:00

3:55

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Локација
at
Галерија