fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

STEIGENBERGER AL DAU BEACH 5*

Опис

Еден од најбараните хотели во Хургада

Овој луксузен хотел со 5 везди се наоѓа на плажа во Хургада. Луксузни удобности како што се голем аква парк и осветлен терен за голф се нудат. Хотелот Стигенбергер Ал Дау Бич располага со освежувачки базен и приватна песочна плажа на бреговите на топлото Црвеното Море.
Во хотелот Стигенбергер има пространи и климатизирани соби кои имаат приватна бања и тераса или балкон со поглед на море и базен. Сместувањето е опремено со минибар и LCD телевизор со сателит.
Клубот за нуркање Илиос и Аква центар нуди нуркање,сурфање на ветер,скијање на вода и падобран. Можете да уживате во одличните спа третмани.
Хотелот Дау Бич располага со 4 ресторани, вклучувајќи ресторани покрај базенот и плажа. Рестораните служат разновидна храна, од ориентални и италијански специјалитети до медитерански јадења.

НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се дадени по лице во евра.
Во цената е вклучен Чартер лет на релација: Скопје – Хургада – Скопје и трансфер од аеродром до Хотел и обратно.
За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд
Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Промо цени за уплата до 30.04.2020

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Галерија