fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

ST GEORGE SKI & HOLIDAY 4*

Опис

Хотелскиот комплекс во подножјето на Пирин планина.Хотелот гледа кон Пирин,Рила и Родопи. Нуди комфортни соби,ресторан,барови,интернет, SPA центар(базен,теретана,сауна,хамам,џакузи) Совршен избор за зимски одмор. Хотелот е одалечен 1 км од центарот на Банско и 800 метра од ски лифтот.

 Опис на соби:

 • 14 Double Rooms/ 1 спрат (~20 ),
 • 100 Apartments 1-Br/Apartments 1-Br 1 спрат, Apartments 2-Br/Apartments 2-Br 1 спрат, 14 Studios/Studios 1 спрат  (~25 ).
 • Studio 2 кревета,фрижидер,кревет на пуштање,купатило со туш кабина,балкон.
 • Apartment 1-Bedroom/ Apartments 2-Br 1 или 2 спални соби,соба за дневен престој со кујна, трпезаирска маса и имаат исти распоред како и студиото 
  Сите соби имаат две оделни легла или француски лежај,греење, телефон,сателитска,бесплатен интернет,купатило со туш кабина,фен за коса. 

Цената вклучува:

 • затворен базен
 • сауна
 • парна бања
 • џакузи
 • фитнес
 • Трансфер до Ски Лифт

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1€ по лице од ден (задолжително)
 • Патничко осигурување
НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се дадени по лице од ден според избраниот вид на сместување.

Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со EB попустот за рани резервации!

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Галерија