fbpx Spa Hotel Sv Nikola 4* Sandanski - T.A. Da-ni Travel
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Spa Hotel Sv Nikola 4* Sandanski

Опис

Во подножјето на Пирин планина, во центарот на градот Сандански се наоѓа хотел Свети Никола.
СПА центарот на хотел “Свети Никола” се напојува со хипертермална минерална вода 75 ° С од  природен извор.
Искористување на минералната вода во комбинација со уникатната клима на градот нуди можност за вистинска релаксација.

Сандански се наоѓа во југозападна Бугарија, во подножјето на Пирин планина. На територијата на денешниот град била тракиската населба Медиус. Подоцна, Римјаните го преименувале Десудава, по што Словените го дадоа името на Свети Врач. Денес, градот го носи името Сандански.
Градот е познат по своите живописни предели и бањи. Одморалиштето е погодно за лекување на разни болести. Најсоодветно време за опуштање во Сандански е пролет.

 Опис на соби:

  • DBL standard двокреветна стандард соба
  • DBL clasik двокреветна реновирана соба

Цената вклучува:

  • Користење на базен со минерална вода
  • Римска бања / сауна / солена соба / фитнес
  • Wi-Fi интернет
  • Паркинг

Во цената не е вклучено:

  • Туристичка такса
  • Патничко осигурување
НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се дадени по лице од ден според избраниот вид на сместување.

Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со EB попустот за рани резервации!

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Галерија