fbpx SIDE ROYAL STYLE HOTEL & SPA – 5* - T.A. Da-ni Travel
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

SIDE ROYAL STYLE HOTEL & SPA – 5*

Опис

SIDE ROYAL STYLE HOTEL & SPA – 5* – EVRENSEKI – SIDE

Положба

Хотелот се наоѓа во областа Evrenseki, 7км од Side и 65км од аеродромот во Antalya.

Сместување

Вкупен број на соби 220. Стандардни соби (28m²; една спална соба и едно купатило, макс.2+1 лице), Економски соби (26m², една спална соба, едно купатило, Француски балкон, макс.2+1 лице), Swim Up соби (28m², една спална соба, едно купатило, директен пристап до базен, макс.2 лица, не се дозволени деца), Фамилијарни поврзани соби (56m², две спални соби, едно купатило, макс.4 лица). Собите се со приватно купатило со туш, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува со вода, безалкохолни пијалоци и пиво секој ден), електричен бокал, сет од кафе и чај, сеф, LCD TV со сателитски програми, балкон и Француски балкон.

Услуга

Ultra all inclusive – шведска маса со појадок, доцен појадок, утрински ужини, ручек, попладне торта, колачи, закуски, вечера, закуска доцна навечер, бифе со диетална храна, бифе за деца, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед за време на одредени часови, A ’la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за престој во еден од нив, мини бар во собите. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, сите локални и увозни флаширани вина, свежо цедени овошни сокови и сокови од зеленчук, увозен шампањ, наргиле, послуга во соба.

Содржина

Главен ресторан со шведска маса, два A’la Carte ресторани, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, услуга за перење и сушење, шопинг зона, телефон, факс, интернет катче и компјутерски игри, рент а кар се доплаќаат. WI – FI интернет конекција во собите и во целиот хотел е бесплатна.

Плажа

Хотелска приватна плажа 260 метри од хотелот, песочна, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа. Бесплатен превоз до плажа кој е достапен на секој половина час.

Спорт и Забава

Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, Фитнес центар, Турска бања, сауна, одбојка на плажа, кошарка, пинг понг се бесплатни. Масажа, SPA и центар за убавина, тениски терени и опрема на 100м од хотел, билијард, сите спортови на вода се доплаќаат. Забава во текот на денот, натпревари, шоу програми, fun fair и мини клуб за деца од 04-12 години, игралиште за деца, мини диско навечер.

ЗАБЕЛЕШКА: ЗАЕДНИЧКИ ЗОНИ СО SIDE ROYAL PALACE HOTEL & SPA – Надворешни базени, бар за закуски покрај базен, бар на плажа за закуски, Слаткарница, Амфитеатар, мини клуб, SPA зона, диско, A’la carte ресторани.

ТИП НА СОБИ

ECONOMY ROOM WITH BALCONY

LAND VIEW STANDARD

FAMILY ROOM WITH BALCONY

SWIM UP ROOM

 

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Локација
fi
Галерија