fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

SIDE CROWN SUNSHINE 5*

Опис
 • Директен чартер летСкопје - Анталија - Скопје
 • Се вклученоШведска маса
 • Надворешни базени+лизгалки
 • Приватна плажаЧадори/лежалки - бесплатно

Положба

Хотелот се наоѓа во регионот Gundogdu 12 км од Сиде и 60 км од аеродромот во Анталија.


Сместување

Вкупно број на соби 289. Стандарни соби (32м2 макс 2+2 лица).Сите соби се со сопствено купатило со туш, фен, клима уред, мини бар(вода, безалкохолни пијалаци се дополнуват секој ден) сеф (се доплаќа), сателистка ТВ и музички канали., ламинатен под, сет за кафе и чај,балкон.


Услуга

All inclusive – Сé Вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утринска и попладневна ужина, шведска маса во доцните вечерни часови, сладолед во одредени часови, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 – 24.00 часот,пијачки на плажа до 18,00 часот. НЕ Е ВКЛУЧЕНО: сите увозни пијалаци, флаширани пијалоци и во лименки, специјални вина,свежо цедени сокови,собна послуга, пијалаци во диско. A’la Carte ресторани се доплаќаат.


Содржини

Главен ресторан со шведска маса за појадок, A’la Carte ресторани: турска кујна, италијанска кујна, барови во целиот хотелски комплекс, диско клуб, ужина на плажа, доктор,чување деца,услуги за перење и пеглање,фризер,телефон, факс,интернет кафе, продавници, рент-а-кар дополнително се наплатуваат. WI-FI интернет конекцијата е бесплатна во лобито и во јавните простори.


Плажа

Хотелска песочна плажа, на 500 м одалечена, со лежалки, чадори и пешкири кои се бесплатни. Превозот до плажа е бесплатен.


Спорт и забава

Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени, одбојка на плажа, пинг понг. СО ДОПЛАТА: спортови на вода, билјард, комјутерски игри, СПА,салон за убавина, масажи. Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базен, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 години со различни активности и програми.  


 

Ценовник
Цената вклучува:
 • Авио билет на релација Скопје – Анталија – Скопје
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Сместување во избраниот хотел и услуга според концептот на истиот аранжман
 • Аеродромски такси во Скопје и Анталија
 • Организација и реализација на аранжманот
Цената не вклучува:
 • Факултативни излети
 • Задолжително патничко здравствено осигурување
Напомени:
 • Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност
  по курс 1 еур = 62 денари
 • За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ
  (за резервации со рано букирање е потрена целосна уплата на аранжманот според времетраењето на понудата)
 • Целосна доплата на аранжманот 15 дена пред патувањето
 • За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош со важност во
  наредните 6 месеци
 • За овие аранжмани важат општите услови за патување на СКТМ

ТИП НА СОБИ

ECONOMY ROOM DBL

STANDARD ROOM LAND VIEW  DBL

DELUXE ROOM DBL/POOL SIDE DBL

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Локација
st
Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.