fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

SHARM GRAND PLAZA RESORT 5 *

Опис

Сместен на брегот на Црвеното Море, Sharm Grand Plaza Resort е вистинска оаза и идеален хотел за одмор. Комплексот е исполнет со многу зеленило и палми, а гостите можат да ја користат приватната плажа на хотелот, опремена со лежалки и чадори и со поставен понтонски мост. Центарот на туристичкиот регион Nabq е оддалечен околу 5 км. 
Хотелот располага со отворен базен, Спа, фитнес центар, мини-клуб за деца, нуркање и спортови на вода, тениско игралиште, библиотека, продавница за подароци, сервис за перење и пеглање, 2 ресторани кои се во склоп на all inclusive концептот, a la carte ресторани ,италијанска и ориентална кујна, рибарски ресторан, лоби бар, lounge бар, базен за базен, шатл-автобус до Naama Bay-a, Wi-Fi интернет конекција и интернет катче (со доплата). 
Стандардните соби се со големина од 40 м2, а гостите имаат на располагање брачен кревет или два стандардни кревети (трет кревет е дополнителен кревет или софа кревет). Сите соби имаат: клима, мини фрижидер, сеф, сателитска ТВ, прибор за кафе или чај, фен за коса, балкон или тераса. 

ТИП НА СОБИ

DELUXE DBL ROOM

FAMILY DBL ROOM

SUPERIOR ROOM

 

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Цената вклучува
Цената не вклучува
Напомени
  • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
  • Аеродромски такси
  • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Шарм Ел Шеик – Скопје 
  • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
  • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром 
  • Организација на аранжманот 
  • Египетска влезна виза (25 еур – се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Шарм Ел Шеик. 
  • Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Шарм Ел Шеик и потврда за хотелска резервација 
  • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци 
  • Патничко осигурување 

Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден 
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ 
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето 
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ 
Задолжително патничко осигурување,со важност на ваучерот 
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување. Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот 
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

 

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот

Локација
at
Галерија