fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

SENZA THE INN RESORT & SPA 5*

Опис

Положба
Хотелот е лоциран во Turkler регионот, 15 км од центарот на Аланија и 100км од аеродромот во Анталија.
Сместување
Вкупен број на соби 425. Стандардни соби 322 (24м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице), дуплекс фамилијарни соби 82 (30м², две спални соби, едно купатило, макс. 2+2 лица), 3 соби за хендикепирани лица. Сите соби се со купатило со када, фен, централен клима систем кој работи според временските услови, телефон, мини бар (сокови и вода на пристигнување, подоцна само вода), сеф (се наплаќа) , сателитска ТВ и музички канали, балкон, Wi-fi интернет конекција.
Услуга
Ultra all inclusive – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ужина наутро и попладне чај, кафе, колачи, полноќна ужина, сите локални и некои стандардни увозни алкохолни и безакохолни пијалоци од 10.00-24.00ч, А’la Cаrte ресторани со претходна резервација и еднаш во текот на престојот, ужина на плажа 12.00-17.00ч., сладолед во одредени часови. Увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба се наплаќаат.
Содржини
Главен ресторан со шведска маса, А’la Carte ресторани-Fish Inn (рибен ресторант), Turk Inn (Турска кујна), Inn Ka (Мексиканскa кујна), Italy Inn (Италијанска кујна), лоби бар, бар покрај базенот, бар на плажа. Доктор, сервис за перење и пеглање, чување деца, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, продавници, rent a car дополнително се наплаќаат.
Плажа
Хотелска плажа на 400м. од хотелот, со камчиња, лежалки, чадори за сонце и пешкири за на плажа не се наплаќаат. (Има тунел до плажа, или пак гостите го користат шатл превозот кој е бесплатен).
Спорт и забава
Отворени и затворен базени за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес центар, Турска бања, сауна, соба со пареа, пинг понг, тениско игралиште, одбојка на плажа. Спортови на вода, осветлување на тениско игралиште, билијард, Спа центар и центар за убавина, масажа се со доплата. Забавни програми во текот на денот, натпревари, вечерени шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 год. и Јуниор клуб за деца од 13-16 год.

ТИП НА СОБИ

STANDARD ROOM DBL

 

 

 

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Цената вклучува
Цената не вклучува
Напомени
 • Авио билет на релација Скопје – Анталија – Скопје
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Сместување во избраниот хотел и услуга според концептот на истиот аранжман
 • Аеродромски такси во Скопје и Анталија
 • Организација и реализација на аранжманот
 • Факултативни излети
 • Задолжително патничко здравствено осигурување
 • Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност
  по курс 1 еур = 62 денари
 • За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ
  (за резервации со рано букирање е потрена целосна уплата на аранжманот според времетраењето
  на понудата)
 • Целосна доплата на аранжманот 15 дена пред патувањето
 • За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош со важност во
  наредните 6 месеци
 • За овие аранжмани важат општите услови за патување на СКТМ
Галерија