fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

SENTIDO TURAN PRINCE 5*

Опис

Локација:
Хотелот се наоѓа 55km од аеродромот на Анталија и 12 км од античкиот град на Сиде.
За Хотелот:
Соби: 292 хотелски стандард соби 26м2, 28 хотелски соби без балкон 15-26м2, 46 анекс соби со балкон 15м2, 8 SENIOR SUITE 62м2, 52 хотелски фамилијарни соби 32м2, 17 анекс фам.соби 2 соби 45м2, 17 анекс фам. соби со една соба 25м2.
Хотелски сервис: сеф во соба, спа центар, центар за убавина, перална, интернет кафе, пошта, лифт, доктор, медицинска сестра, ТВ сателитска, директен телефон, фен во собите, дополнително легло, бебешко креветче, интернет конекција во лобито, централна и сплит систем клима.
Ресторанти и Барови:
Ресторант/Бар: еден внатрешен и еден надворешен ресторант , 4 барови
Оброци: појадок, доцен појадок, ручек, снек сервис, вечера, ноќен оброк.
A’LA CARTE ресторанти: TURQUOİSE ресторан со турска кујна, VITTORIO ресторант со италијанска кујна, BELONE рибен ресторант.
Барови: лоби бар, бар покрај базенот, бар на плажа, диско бар.
Концепт за храна и пијалоци: валиден од 10.00-00.30ч, одредени домашни пијалоци, одредени пијалоци од мини барот.
Активности:
Активности: фитнес центар, сауна, турска бања, масажа, џакузи, пинг понг, кошарка, одбајка, одбојка на плажа, скијање на вода, сурфање, кајакарство, нуркачки клуб, диско, аеробик, пикадо, билјард
Плажа: приватна, оддалеченост: 0 м, песочна, бесплатни лежалки, чадори и душеци, пешкири.
За деца: надворешен и внатрешен базен, анимации, мини клуб, мени во ресторан, бебешко столче во ресторан, игралиште
Базени: внатрешен и надворешен, 3 тобогани (2-возрасни и еден детски).Домаќински услуги: чистење на собата-еднаш дневно, менување на постелнината-три пати неделно, менување на пешкири- еднаш дневно.

ТИП НА СОБИ

HOTEL STANDARD WITHOUT BALCONY

PARK VILLA STANDARD

STANDARD LAND VIEW

STANDARD SEA VIEW

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Локација
vs
Галерија