fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Seagull Resort 4 *

Опис

Seagull Beach Resort е 4 * ресорт кој има одлична локација за прекрасен одмор под топлото египетско сонце. На само неколку минути од Меѓународниот аеродром во Хургада и на неколку минути пеш до центарот на градот, овој хотел е место што можете одлично да се забавувате, но и да се релаксирате и да уживате во сонцето. 
Хотелот има 8 надворешни базени, исто така има и детски базен со лизгалки. Гостите можат да уживаат во бесплатна Wi-Fi конекција во областа каде што се служи храна, помеѓу 08:00 – 18:00 часот.
СМЕСТУВАЊЕ
Сите соби располагаат со сателитска ТВ, клима уред, мини фрижидер, бесплатен депозит, телефон и фен за коса.
Овој прекрасен хотел има вкупно 731 соби : 7 апартмани, 8 фамилијарни делукс апартмани, 84 фамилијарни соби, 51 супериор соби, 18 супериор соби со директен поглед на море и 540 стандардни соби, и сите имаат едно нешто заедничко – сите тие се вешто украсени во раскошен ориентален стил и модерен ентериер.
СОДРЖИНИ
Seagull Beach Resort ви нуди: приватни песочни плажи, интернационален тим за анимација со различна програма секој ден, спа, аеробик, осветлен тениски терен, билијард, пинг понг, сквош терен, ватерполо, терен за одбојка на плажа, фитнес центар, фитнес во вода, центар за нуркање, центар за едрење, аква центар, мини зоолошка градина, детски клуб, клиника 24 часа, дискотека, 2 кина, театар, конференциски сали и многу повеќе.
Seagull Beach Resort се наоѓа во срцето на Хургада со прекрасен поглед на островите на Црвеното Море и тоа е навистина магичен миг за љубителите на нуркањето, како и за релаксација.
УСЛУГA
All Inclusive

ТИП НА СОБИ

STANDARD ROOM DBL
FAMILY  ROOM DBL
SUPERIOR SEA VIEW ROOM DBL 

 

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Цената вклучува
Цената не вклучува
Напомени
 • 6 ноќевања со All inclusive или Ultra All Inclusive услуга
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Хургада – Скопје
 • Аеродромски такси и административни такси
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Чекиран багаж од 20 кг по лице во авион
 • Организација на аранжманот
 • Наш преставник на аеродромот во Скопје и наш преставник во Хургада
 • Египетска влезна виза за македонски државјани ( цената е 25 евра по лице, важи за возрасни и за деца, а се плаќа на лице место при пристигнување на аеродромот во Хургада.
 • Задолжително е да поседувате македонски пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на вашиот престој во Хургада и ваучер за потврда на хотелска резервација. )
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 • За правење резервација потребна е уплата од мин 30% од вкупната цена на аранжманот. Потврдува од хотелот за резервацијата се добива во рок од 24 до 48 работни часа. Кога Вашата резервација ќе биде потврдена ќе бидете известени.
 • Во случај да не биде потврден избраниот хотел, ќе ви биде предложен друг соодветен хотел. Доколку не ви одговара дадената алтернатива имате право на целосен повраток на уплатените средства. За сите дополнителни информации и прашања, ве молиме контактирајте не.
 • Цените се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 • За да се направи барање за резервација е потребна уплата од 30% од вкупната цена на аранжманот. Целосната доплата на аранжманот е до 15 дена пред денот на поаѓање.
 • Во случај на не придржување на правилата за плаќање значи дека резервацијата ќе биде откажана (сторнирана), при што следуваат и пенали од страна на хотелот.
Локација
st
Галерија