fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

SAMOKOV 4*

Опис

Во центарот на Боровец, заобиколен од борова шума, хотелот нуди пријатна атмосфера во текот на целата година. На располагање на своите гости им нуди ски училиште, ски гардеробер, 8 конференциски сали, 2 ресторани, барови, ноќен клуб, куглана, билијард, пинг понг, фризерски салон, спа центар.

 Опис на соби:

  • SGL ROOM: 
  • DBL ROOM: 
  • DBL ROOM + Extra bed: 

Цената вклучува:

  • Затворен базен
  • Џакузи
  • сауна / парна бања / турска бања / арома сауна / солариум сауна / фитнес
  • Wi-Fi интернет

Во цената не е вклучено:

  • Туристичка такса 1€ по лице од ден (задолжително)
  • Патничко осигурување
Ценовник
Хотел САМОКОВ 4* – Боровец        
БОНУСИ :, 7=6 , 14=12 за период од 02.01-21.01.2022 / 06.03-10.04.2022

 

Бонусите се валидни после истекувањето на раните резервации

       
Локација : во центарот на Боровец        
Заобиколен од борова шума, хотелот нуди пријатна атмосфера во текот на целата година. На        
располагање на своите гости им нуди ски училиште, ски гардеробер, 8 конференциски сали, 2        
ресторани, барови, ноќен клуб, куглана, билијард, пинг понг, фризерски салон, спа центар.        
СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, фитнес, хидромасажна бања, солариум, сауна, парна        
бања, турска бања, арома сауна, масажи и процедури …        
www.samokov.com        
Вид нa сместување Услуга 27.12-02.01/2022 03.01-16.01 17.01-28.01 19.12-26.12        
29.01-25.02   26.02-10.04        
Двокреветна соба (2+1) НП Цена по лице 54€ 43€ 35€ 31€        
Дете 0-4.99 год. Бесплатно        
Дете 5-11.99 год. 50% попуст        
Трет возрасен 15% попуст        
Двокреветна соба (2+1) ПП Цена по лице 60€ 48€ 40€ 36€        
Дете 0-4.99 год. Бесплатно        
Дете 5-11.99 год. 50% попуст        
Трет возрасен 15% попуст        
Во цената е вклучено : појадок / појадок и вечера, користење на внатрешен базен, паркинг, интернет во лоби.        
Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасен – 50€, дете – 35€        
Доплата за туристичка такса: 1 € по лице на ден (деца до 1.99 год. не плаќаат туристичка такса)
Локација
Галерија