fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

ROYAL MODERNA 5 *

Опис

Хотелот се наоѓа во зоната на Nabq Bay, опкружен со убава градина која се спушта до песочната плажа со кристално чисто море, корални гребени и пантонски мост. Тоа е на 10 км од аеродромот и 19 км од центарот на Naama Bay. 
Во склоп на хотелот има главен ресторан, 7  A’ la Carte ресторани, 12 тематски барови низ целиот комплекс, менувачница, салон за убавина, продавници, бесплатно wi-fi, сервис за перење и пеглање. 
Од спортските содржини гостите имаат на располагање: 10 базени на отворено (4 базени за деца со тобогани), 4 базени се греат во зима, 5 тобогани за возрасни и 24 тобогани за деца, пикадо, пинг-понг, мини голф, билијард, тениско игралиште, одбојка и мини фудбалски игралишта, центар за нуркање, спортови на вода, теретана, Спа центар (простории за масажа и третман, џакузи, сауна, парна соба и vichy туш). Гостите користат лежалки, чадори и пешкири без дополнителни трошоци. Се препорачува носење обувки за капење.
Услуга 
All inclusive. Оброците се служат на шведска маса.  

ТИП НА СОБИ

STANDARD ROOM

FAMILY ROOM

 

 

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Цената вклучува
Цената не вклучува
Напомени
  • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
  • Аеродромски такси
  • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Шарм Ел Шеик – Скопје 
  • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
  • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром 
  • Организација на аранжманот 
  • Египетска влезна виза (25 еур – се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Шарм Ел Шеик.
  • Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Шарм Ел Шеик и потврда за хотелска резервација 
  • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци 
  • Патничко осигурување 

Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ
Задолжително патничко осигурување, со важност на ваучерот
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување. Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ
 

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот

Локација
at
Галерија