fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

RIOLAVITAS SPA & RESORT 5*

Опис

Локација: 
Хотелот се наоѓа во близина на Манавгат на ратојание од 4 км, 75 км оддалеченост од аеродромот на Анталија и 8км од античкиот град Сиде.
 Информација за собите:
Хотелот има вкупно 352 соби од кои 299 соби се стандард двокреветни, 10 соби со екстра кревет, 36  фамилијарни соби и 3 соби за хендикепирани лица. За разлика од стандардните соби, фамилијарните соби се со две купатила, два мини бара и две клими. Сите соби се опремени со заштедувач на енергија, купатило со туш и WC, телефон, централен систем за ладење и греење, ЛЦД ТВ, фен, мини бар, сет за чај и кафе, чајник, сеф, тераса, под од ламинат.Хотелот поседува вкупно 4 луксузни апартмани од кои два се апартмани за меден месец и два делукс апартмани. Апартманите за меден месец ги вклучуваат следниве ВИП услуги:
–       Луксузна соба со џакузи, голема тераса, лежалки за сончање, поглед на море, шума и езеро 
–       Добредојде на рецепција со посебен прием и информации во врска со хотелот
–       Опрема за мини бар (Кола, Фанта, Спрајт, Пиво, Вода), со дневно надоплонување, Сет за чај/кафе
–       На денот на пристигнување е обезбедено Шампањ или Вино, чинија свежо овошје, чоколадо и апетисани
–       Неограничена употреба на ала карте рестораните (со резервација)
–       Појадок во соба, еднаш во текот на престојот (со резервација)
–       Пешкири за на плаша и бањарки во собата, кои се менуваат секој ден
–       Услуги за перење и пеглање (хемиско чистење не е вклучено) со 50% попуст
Активности во хотелот:
Во склоп на хотелот има надворешен базен од 420 м2, надворешен аква базен со три тобогани од 140, надворешен базен за деца 45 м2, внатрешен базен со загревање од 150 м2, внатрешен базен за деца со загревање од 12 м2, внатрешен џакузи базен од 15м2, базен за релаксација со лежалки од 200 м2 и базен за релаксација од 200 м2.
Ресторани и барови:
Во склоп на хотелот има главен ресторан SPACE, Aqua Snack ресторан, Beach Snack ресторан, Patisserie ресторан, VERDE Ала-Карте ресторан, GUSTO Ала-Карте ресторан, AKDENIZ Ала-Карте ресторан, KEBAP HOUSE Ала-Карте ресторан, SOFA лоби бар, Бар на базен, Бар на плажа,TERACE бар, WOOD бар, Диско Бар.
Забава и активности:
Дневни спортски активности,  вечерни анимациони програми, музика во живо (на одредни датуми), тематски вечери, диско, фитнес центар, столен тенис, шах, тревната површина за футбал, тобогани на вода, пикадо, степ аеробик, Јога, Пилатес, гимнастика на вода, поло на вода, центар за игри (караоке), спортови на вода, одбојка на плажа.

ТИП НА СОБИ

STANDARD LAND VIEW

POOL SIDE

SIDE SEA VIEW ROOM

FAMILY ROOM

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Локација
vs
Галерија