fbpx RIMSKA BANYA 4* - T.A. Da-ni Travel
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

RIMSKA BANYA 4*

Опис

Античките Римјани биле првите што граделе лековити бањи во Тракија и го научиле локалното население како да се излечат со термална вода.
Селото Бања е основано на местото на една од римските бањи. Римските бањи се историја сега, но хотелот „Термална СПА“ Романска бања ќе ви ги претстави традициите на хидротерапија и модерно задоволство !

Термичкиот СПА комплекс на хотелот користи вода од исцелителен природен минерален извор со температура од +58 ºC. Два базени од 400 м3 и 600 м3 со различни температури на вода, најразлични бањи, сауни и бројни третмани со СПА ќе ви помогнат да ги подобрите и умот и телото.

 Опис на соби:

 • DBL Room /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • Studio /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години/ 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасeн + 1 дете до 4 години);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни);
 • Two bedroom APT /4+1/  (3 возрасни + 2 деца до 12 години / 4 возрасни + 1 дете до 12 години / 5 возрасни). 

Цената вклучува:

 • Термален Спа Центар
 • Два внатрешни базени со минерала вода со темепература на водата од +31°С и +35°С
 • џакузи / сауна / парна бања / ледена соба / турска бања / солена сауна / јапонска бања / фитнес / релакс соба
 • Wi-Fi интернет во целиот хотел
 • Надворешен паркинг

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1€ по лице од ден (задолжително)
 • Патничко осигурување
НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се дадени по лице од ден според избраниот вид на сместување.

Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со EB попустот за рани резервации!

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Локација

RIMSKA BANYA 4*

с.Бања, на 5,5 км од Центарот на Банско

Галерија