fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

RILA 4*

Опис

 Опис на соби:

 • STANDARD TWIN ROOM: 2 одделни легла, 1 дополнително легло (фотеља на пуштање), бања со када и фен за коса. 
  Максимум семсетување: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.
 • SUPERIOR Twin or Double room: 2 одделни легла или 1 брачно легло, 1 софа, минибар, бања со туш и фен за коса.
  Максимум сместување: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.
 • Interconnecting SUPERIOR Twin /Double rooms: 1 Superior Twin и 1 Superior Double room поврзани со врата – калкулација и услови како 2 SUPERIOR TWIN/DBL Rooms.
 • SUPERIOR Family room: 1 брачно легло, 1 софа и 1 дополнително легло (фотеља на пуштање), минибар, бања со туш и фен за коса. 
  Мин и максимум сместување: 2 возрасни + 2 деца до 11,99 години. Нема можност за сместување на 3 возрасни.
 • SUPERIOR Suite: 1 дневна соба и 1 спална соба. Во дневната соба: софа. Во спалната: брачно легло, 1 софа, минибар,бања со туш и фен за коса.

Цената вклучува:

 • Затворен базен
 • Џакузи
 • сауна / парна бања / фитнес
 • Wi-Fi интернет
 • Паркинг (во ограничен број)

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1€ по лице од ден (задолжително)
 • Патничко осигурување
НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се дадени по лице од ден според избраниот вид на сместување.

Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со EB попустот за рани резервации!

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Локација
Галерија