fbpx REGNUM 5* APART HOTEL & SPA - T.A. Da-ni Travel
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

REGNUM 5* APART HOTEL & SPA

Опис

  “Apart Hotel & Spa REGNUM” е хотел со 5* кој се наоѓа на околу 400m од ски лифтовите и 900m од центарот на градот, во самото подножје на планината Пирин и до реката Глазне. Опкружен со убава природа и со уникатен стил и дизајн, кој се разликува од типичниот традиционализам во одморалиштето, “REGNUM” е прекрасно место за релаксација, каде одличната услуга, удобност, луксуз и стил се склопени во едно.
Сите апартмани се луксузно опремени и повеќето од нив нудат неверојатен поглед кон величествената Пирин Планина. Без оглед на вашиот избор, сместување по Junior Suite, Executive Suite, Deluxe Suite или простран и многу удобен за големи семејства со 2 спални Grand и Grand Superior Apartment,
пријатниот и удобен престој Ви се секогаш загарантирани. Модерниот СПА центар, кој се протега на површина од 710m2 и Ви нуди најразлични процедури (Затворен базен со дел за деца; затворен со балон базен со полу-олимписки димензии, 30° C (од Декември до Април); две надворешни џакузија 36°C, едно надворешно затворено џакузи; парна бања; турска хамам бања; две Фински сауни; солариум; соба за релаксација; контрастен туш и тропски туш; простории за масажа; ВИП студио за масажа со џакузи; витамин бар), и со целосно опремен Фитнес центар е совршено место за врвна релаксација и подмладување. Хотелот со своите уникатни рекреативни објекти претставува Аll-Season Resort со многу можности за забава и спортски активности во зима и целата пролет-лето сезона (од април до ноември). Ресторанот претставува пријатно изненадување со различни традиционални бугарски и интернационални јадења, како и автентична турска кујна. Во “Apart Hotel & Spa REGNUM” секој ќе го најде своето соодветно место за одмор, релаксација, различни активности и уникатна атмосфера за бизнис состаноци, настани или приватни собири.

НАПОМЕНИ:
Легенда

Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со EB попустот за рани резервации!
За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд
Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Галерија