fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

PRIMA LIFE MAKADI RESORT 5*

Опис

Овој хотелски комплекс се наоѓа во заливот Макади, околу 35 километри од Хургада. Хотелскиот комплекс се состои од централна зграда и вила, со сопствена песочна плажа, со плитка вода во одредени делови.
Гостите на хотелот можат да користат лежалки и чадори без дополнителни трошоци. Располага со голем број објекти: базен со тобогани и детски дел, неколку ресторани и барови, бројни спортски терени, нуркачки центар, мини клуб за деца…
Стандардните соби се двокреветни или двокреветни со екстра кревет, климатизирани, опремени со сателитска телевизија, мини фрижидер, телефон, сеф.

 

ЦЕНИТЕ ВКЛУЧУВААТ
ЦЕНИТЕ НЕ ВКЛУЧУВААТ
НАПОМЕНИ:
ЦЕНОВНИК
Легенда
Авионски Превоз
 • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Хургада – Скопје 
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
 • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром 
 • Организација на аранжманот 
 • Египетска влезна виза (25 еур- се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада. 
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација 
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување 

Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ
Задолжително патничко осигурување ,со важност на ваучерот
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ
 

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот

 

PRIMA LIFE MAKADI RESORT 5* – ЕКСКЛУЗИВИТЕТ!

Термин од:

27.05.2020

03.06.2020

10.06.2020

17.06.2020

24.06.2020

01.07.2020

08.07.2020

15.07.2020

22.07.2020

29.07.2020

05.08.2020

12.08.2020

19.08.2020

26.08.2020

02.09.2020

09.09.2020

16.09.2020

23.09.2020

Ноќевања:

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

7

STANDARD ROOM

Цена по лице

613€

613€

613€

613€

613€

613€

639€

664€

664€

664€

664€

664€

664€

664€

613€

613€

613€

 

Цена по патник до 01.03.2020-30.04.2020 за поаѓања 27.05.2020-30.09.2020

546€

546€

546€

546€

546€

546€

566€

586€

586€

586€

586€

586€

586€

586€

546€

546€

546€

 

3 возрасен

540€

540€

540€

540€

540€

540€

555€

574€

574€

574€

574€

574€

574€

574€

540€

540€

540€

 

1 дете 0-13.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

 

2 дете 0-5.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

 

 

                                   

2 дете 6-13.99 год

410€

410€

410€

410€

410€

410€

420€

431€

431€

431€

431€

431€

431€

431€

410€

410€

410€

 

STD SGL ROOM

Цена по лице

822€

822€

822€

822€

822€

822€

858€

894€

894€

894€

894€

894€

894€

894€

822€

822€

822€

 

Цена по патник до 01.03.2020-30.04.2020 за поаѓања 27.05.2020-30.09.2020

713€

713€

713€

713€

713€

713€

742€

770€

770€

770€

770€

770€

770€

770€

713€

713€

713€

 

1 дете 0-13.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

 

2 дете 0-5.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

 

 

                                   

2 дете 6-13.99 год

494€

494€

494€

494€

494€

494€

508€

523€

523€

523€

523€

523€

523€

523€

494€

494€

494€

 

SEA VIEW ROOM

Цена по лице

664€

664€

664€

664€

664€

664€

685€

707€

707€

707€

707€

707€

707€

707€

664€

664€

664€

 

Цена по патник до 01.03.2020-30.04.2020 за поаѓања 27.05.2020-30.09.2020

586€

586€

586€

586€

586€

586€

603€

621€

621€

621€

621€

621€

621€

621€

586€

586€

586€

 

3 возрасен

574€

574€

574€

574€

574€

574€

592€

609€

609€

609€

609€

609€

609€

609€

574€

574€

574€

 

1 дете 0-13.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

 

2 дете 0-5.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

 

 

                                   

2 дете 6-13.99 год

431€

431€

431€

431€

431€

431€

439€

448€

448€

448€

448€

448€

448€

448€

431€

431€

431€

 

SGL SEA VIEW ROOM

Цена по лице

894€

894€

894€

894€

894€

894€

930€

966€

966€

966€

966€

966€

966€

966€

894€

894€

894€

 

Цена по патник до 01.03.2020-30.04.2020 за поаѓања 27.05.2020-30.09.2020

770€

770€

770€

770€

770€

770€

799€

828€

828€

828€

828€

828€

828€

828€

770€

770€

770€

 

1 дете 0-13.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

 

2 дете 0-5.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

 

 

                                   

2 дете 6-13.99 год

523€

523€

523€

523€

523€

523€

537€

551€

551€

551€

551€

551€

551€

551€

523€

523€

523€

 

FAMILY ROOM

Цена по лице

664€

664€

664€

664€

664€

664€

685€

707€

707€

707€

707€

707€

707€

707€

664€

664€

664€

 

Цена по патник до 01.03.2020-30.04.2020 за поаѓања 27.05.2020-30.09.2020

586€

586€

586€

586€

586€

586€

603€

621€

621€

621€

621€

621€

621€

621€

586€

586€

586€

 

3 возрасен

574€

574€

574€

574€

574€

574€

592€

609€

609€

609€

609€

609€

609€

609€

574€

574€

574€

 

1 дете 0-13.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

 

2 дете 0-5.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

 

 

                                   

2 дете 6-13.99 год

431€

431€

431€

431€

431€

431€

439€

448€

448€

448€

448€

448€

448€

448€

431€

431€

431€

 
p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море

Скопје – Хургада

Хургада – Скопје

Термин

Поаѓа

Пристигнува

Термин

Поаѓа

Пристигнува

27.05.2020

3:45

6:45

02.06.2020

1:00

3:55

03.06.2020

3:45

6:45

09.06.2020

1:00

3:55

10.06.2020

3:45

6:45

16.06.2020

1:00

3:55

17.06.2020

3:45

6:45

23.06.2020

1:00

3:55

24.06.2020

3:45

6:45

30.06.2020

1:00

3:55

01.07.2020

3:45

6:45

07.07.2020

1:00

3:55

08.07.2020

3:45

6:45

14.07.2020

1:00

3:55

15.07.2020

3:45

6:45

21.07.2020

1:00

3:55

22.07.2020

3:45

6:45

28.07.2020

1:00

3:55

29.07.2020

3:45

6:45

04.08.2020

1:00

3:55

05.08.2020

3:45

6:45

11.08.2020

1:00

3:55

12.08.2020

3:45

6:45

18.08.2020

1:00

3:55

19.08.2020

3:45

6:45

25.08.2020

1:00

3:55

26.08.2020

3:45

6:45

01.09.2020

1:00

3:55

02.09.2020

3:45

6:45

08.09.2020

1:00

3:55

09.09.2020

3:45

6:45

15.09.2020

1:00

3:55

16.09.2020

3:45

6:45

22.09.2020

1:00

3:55

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Локација
at
Галерија