fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

PERUN LODGE 4*

Опис

Четириѕвездениот апарт хотел “Perun Lodge” се наоѓа во срцето на Банско, на само 5мин. пешачење од гондолата и 20мин. од центарот на градот. Отворен во 2009 година, располага со 110 едноспални апартмани и 74 студија, опремени со телевизор, телефон, мини бар, сеф, купатило со туш кабина или када и се што е неопходно за вашиот престој. За релаксација, хотелот на своите гости им нуди затворен базен, внатрешно и надворешно џакузи, сауна, парна бања, турска хамам бања, фитнес, бесплатен Wi-Fi интернет, детско катче како и преубава зимна/летна градина.

 Опис на соби:

  • Apartment 1 bedroom 50 m2: Брачен кревет, Кревет на пуштање , Поглед кон планината, Греење, Сеф во соба, Балкон, ТВ , Телефон, Интернет (€), Када или туш, Фен , електричен коктел, аспиратор, Микробранова, фрижидер .
  • Studio 40 m2: Брачен кревет, Кревет на пуштање, Греење, Сеф во соба, Балкон, ТВ , Телефон, Интернет (€), Туш, Фен, електричен коктел, аспиратор, Микробранова, фрижидер.

Цената вклучува:

  • затворен базен
  • сауна
  • парна бања
  • фитнес
  • Трансфер до ски лифт

Во цената не е вклучено:

  • Туристичка такса 1€ по лице од ден (задолжително)
  • Патничко осигурување
НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се дадени по лице од ден според избраниот вид на сместување.

Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со EB попустот за рани резервации!

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Локација
Галерија