fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

PALM WORLD SIDE 5*

Опис

Положба
Хотелот се ноѓа во областа Evrenseki, оддалечен 6км од Сиде и 70км од аеродромот во Анталија.
Сместување
Вкупен број на соби 192 во три блокови. Стандардни соби (22m², макс. 2+1 лице), Економски соби (18m², макс. 2 лица), Фамилијарни соби (35m², две спални соби конектирани со врата, едно купатило, макс. 4 лица), Дуплекс соби (35m², соба со одвоени кревети на приземје, на спрат со брачен кревет, едно купатило, макс. 4 лица), Економски соби (18m², една спална соба со купатило, собите се без поглед, ниско приземје, макс. 2 лица). Сите соби се со купатило со туш кабина, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со вода), сеф (со доплата), ламинат на подот, сателитска ТВ, балкон.
Услуга
All inclusive – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне кафе, колачи и чај, вечера, доцна ужина, бар на плажа од 10:00-17:00 часот, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, A’la Carte ресторани со претходна резервација еднаш за време на престојот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, специјални вина, послуга во соба, сладолед, Турско кафе, сите пијалоци во Диско.
Содржини
Главен ресторан со шведска маса, Fish A’la Carte ресторан, бар на плажа, Лоби бар и бар на базен, Диско клуб. Доктор, бебиситер, фен, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, услуги за перење и пеглање, продавници, рент а кар дополнително се наплатуваат. WI-FI интернет конекција во Лоби е бесплатна.
Плажа
Хотелска приватна плажа, песок и камчиња, оддалечена 400 метри од хотелот. Лежалки, чадори и пешкири на плажа се бесплатни. Бесплатен превоз на релација хотел – плажа – хотел од 09:30 – 18:00 на секои 10 минути.
Спорт и забава
Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, Турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг понг. Со доплата: сите видови спортови на вода, Wellness центар, масажа, билјард и компјутерски игри. Забавни програми со професионален тим во текот на денот и вечерните часови, кино, мини клуб за деца од 06-12 години.
Хотелот е реновиран во 2015 година.

ТИП НА СОБИ

STANDARD ROOM DBL

STANDARD ROOM DBL POOL VIEW

DUBLEX ROOM

 

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Цената вклучува
Цената не вклучува
Напомени
 • Авио билет на релација Скопје – Анталија – Скопје
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Сместување во избраниот хотел и услуга според концептот на истиот аранжман
 • Аеродромски такси во Скопје и Анталија
 • Организација и реализација на аранжманот
 • Факултативни излети
 • Задолжително патничко здравствено осигурување
 • Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност
  по курс 1 еур = 62 денари
 • За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ
  (за резервации со рано букирање е потрена целосна уплата на аранжманот според времетраењето
  на понудата)
 • Целосна доплата на аранжманот 15 дена пред патувањето
 • За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош со важност во
  наредните 6 месеци
 • За овие аранжмани важат општите услови за патување на СКТМ
Локација
st
Галерија