fbpx OTIUM INN RESIDENCE RIVERO HOTEL 4* - T.A. Da-ni Travel
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

OTIUM INN RESIDENCE RIVERO HOTEL 4*

Опис

OTIUM INN RESIDENCE RIVERO HOTEL 4*  (EX. RESIDENCE RIVERO HOTEL) – KEMER

Положба

Хотелот е лоциран во центарот на Кемер, 55 км од аеродромот во Анталија.

Сместување

Вкупен број на соби 173. Сите соби се стандардни ( една спална, едно купатило, макс. 2+2 лица). Сите соби се со купатило, фен, клима, телефон, сеф (со доплата), мини бар (со доплата), сателитска телевизија и музички канали.

Услуга

Се вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужини на плажа, кафе и колачи во попладневните часови, вечера. Сите алкохолни и безалкохолни пијалаци (пиво, точено вино, водка, џин, ракија, концентрирани овошни сокови, чај, кафе, вода, минерална вода). Во барот на плажа само вода и концентрирани овошни сокови се бесплатни, храна и други пијалаци со доплата. Не се вклучени: увозни пијалаци, флаширани пијалаци, свежо цедени сокови, сладолед, енергетски пијалаци, Турско кафе.

Содржина

Главен ресторан со шведска маса, бар на плажа, лоби бар и слаткарница. Доктор, чување на деца, перална, шопинг центар, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, изнајмување кола – дополнително се наплаќаат. Wi-Fi интернет со доплата.

Плажа

Хотелска плажа со камчиња на 1500 м од хотелот, лежалки и чадори бесплатни. Пешкири за на плажа со доплата. Бесплатен трансфер до плажа (shuttle bus)

Спорт и Забава

Отворен базен за возрасни и деца, водена лизгалица, Турска бања, пингпонг. Со плаќање: масажа, билјард и водени спортови. Забавни програми во тек на денот и во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 години.

ТИП НА СОБИ

STANDARD ROOM 

 

 

 

 

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Галерија