fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Murite Club Hotel 4*

 • Затворен базенбесплатно
 • Саунабесплатно
 • Парна бањабесплатно
 • Паркингбесплатно
 • Џакузибесплатно
 • Фитнесбесплатно
 • Интернетбесплатно
Опис

Безброј можности за пријатно семејно уживање, спортски одмор или забавен викенд со пријателите целата година. На само 10 минути од Банско, со својата неверојатна глетка кон планината, на своите гости им нуди комфорт со релаксирачките СПА процедури.
Во склоп на хотелот има елегантен ресторан, лоби бар со камин, конферентни сали, паркинг, интернет во целиот хотел, детско катче, дискотека.

 Опис на соби:

 • АЗАЛИЈА е главната зграда на комплексот МУРИТЕ. Има 96 луксузно опремени соби и апартмани, има и: рецепција, лоби бар со камин, детско игралиште, бањата, продавницата, ресторанот, ноќниот бар, салата за игри, конференциската сала.
 • Орхидеја и Камелија се наоѓаат во непосредна близина, соодветно на 30 и 50 метри од зградата Азалеа.

Цената вклучува:

 • затворен базен
 • сауна
 • парна бања
 • џакузи
 • фитнес
 • детска соба
 • паркинг
 • Трансфер до Ски Лифт

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса //€ по лице од ден (задолжително)
 • Патничко осигурување
 • Доплата за ALL INCLUSIVE – возрасен 10€ , дете од 6-13.99 год. – 6€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)
 • Понудата не вклучува новогодишна прослава, пансионското мени подразбира ручек или рана вечера.
Ценовник
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

MURITE CLUB HOTEL 4* – Банско

www.murite.bg

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-22.12.2021 и 16.01-27.01.2021 и 07.02-10.04.2022

*Бонусите и попустите за рана резервација важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено

Цените се по лице за 1 ноќевање на база полупансион

01.12-22.12.2021

23.12-25.12.2021

29.12-02.01.2022

16.01-27.01.2022

07.02-05.03.2022

Вид на сместување

26.12-28.12.2021

06.03-10.04.2022

03.01-15.01.2022

28.01-06.02.2022

   

Двокреветна соба – АЗАЛИА

2+0

29€

39€

56€

37€

Еднокреветна соба – АЗАЛИА

1+0

44€

60€

84€

56€

Едноспален апартман – АЗАЛИА

2+2

35€

45€

62€

42€

Двоспален апартман – АЗАЛИА

4+2

29€

39€

56€

37€

Троспален апартман – АЗАЛИА

6+2

29€

39€

56€

37€

Двокреветна соба –   ОРХИДЕА

2+0

23€

33€

50€

31€

Еднокреветна соба – ОРХИДЕА

1+0

35€

51€

75€

47€

Едноспален апартман – ОРХИДЕА

2+2

29€

39€

56€

37€

Двоспален апартман – ОРХИДЕА

4+2

24€

34€

51€

31€

Троспален апартман- ОРАХИДЕА

6+2

24€

34€

51€

31€

Во цената е вклучено: појадок и вечера , транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес,детски кат, интернет, паркинг.

Доплата за ALL INCLUSIVE – возрасен 10€ , дете од 6-13.99 год. – 6€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)

Дополнителни услови:

▪ Деца до 5.99 год. – бесплатно

▪ Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – бесплатно

▪ Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – 50% попуст

▪ Дете од 6-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 50% попуст

▪ Возрасен на дополнително легло плаќа + 50% од редовната цена

▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми и важат условите за лица на доп.легло (доколку има)

▪ Доплата за новогодишна вечера : возрасни – 75€, дете од 6-13.99 год.- 45€ (задолжително)

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год.: 1€ по лице на ден

Локација

MURITE CLUB HOTEL 4*

6 км од Банско, во близина на Пирин Голф Клуб.

Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.