fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Murite Club Hotel 4* – Bansko

Опис

Безброј можности за пријатно семејно уживање, спортски одмор или забавен викенд со пријателите целата година. На само 10 минути од Банско, со својата неверојатна глетка кон планината, на своите гости им нуди комфорт со релаксирачките СПА процедури.
Во склоп на хотелот има елегантен ресторан, лоби бар со камин, конферентни сали, паркинг, интернет во целиот хотел, детско катче, дискотека.

 Опис на соби:

 • АЗАЛИЈА е главната зграда на комплексот МУРИТЕ. Има 96 луксузно опремени соби и апартмани, има и: рецепција, лоби бар со камин, детско игралиште, бањата, продавницата, ресторанот, ноќниот бар, салата за игри, конференциската сала.
 • Орхидеја и Камелија се наоѓаат во непосредна близина, соодветно на 30 и 50 метри од зградата Азалеа.

Цената вклучува:

 • затворен базен
 • сауна
 • парна бања
 • џакузи
 • фитнес
 • детска соба
 • паркинг
 • Трансфер до Ски Лифт

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1€ по лице од ден (задолжително)
 • Патничко осигурување
Ценовник

MURITE CLUB HOTEL 4* – Банско

www.murite.bg 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА : 15% попуст за резервации со период на престој од 29.01-17.04.2021

БОНУС : 7=6 за период на престој 29.01-17.04.2021 

Попустите може да се комбинираат

Цените се по лице за 1 ноќевање

29.01-20.02.2021

21.02-17.04.2021

на база ПОЛУПАНСИОН 

Двокреветна соба – АЗАЛИА

2+0

                         35 €

                           25 €

Еднокреветна соба – АЗАЛИА

1

                         52 €

                           38 €

Едноспален апартман – АЗАЛИА

2+2

                         40 €

                           30 €

Двоспален апартман – АЗАЛИА

4+2

                         35 €

                           25 €

Двокреветна соба – ОРХИДЕА

2+0

                         28 €

                           19 €

Еднокреветна соба – ОРХИДЕА

1

                         41 €

                           29 €

Едноспален апартман – ОРХИДЕА

2+2

                         31 €

                           23 €

Двоспален апартман – ОРХИДЕА

4+2

                         28 €

                           19 €

Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.

Доплата за ALL INCLUSIVE – возрасен 8€ , дете од 6-13.99 год. – 4€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)

Дополнителни услови : 

▪ Деца до 5.99 год. – бесплатно

▪ Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – бесплатно

▪ Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – 50% попуст

▪ Дете од 2-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 50% попуст

▪ Возрасен на дополнително легло во едноспален апартман – 30% попуст

▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми и важат условите за лица на доп.легло (доколку има)

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Локација

MURITE CLUB HOTEL 4*

7 км од Банско, во близина на Пирин Голф Клуб.

Галерија