fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

MARINA BEACH 4*

Опис

Marina Beach е четири ѕвезден хотел сместен во Хургада и е на 10 км. од Меѓународниот аеродром во Хургада. Хотелот има 474 соби и широка песочна плажа, долга 150 метри.
Собите во хотелот имаат клима, телефон, сателитска ТВ, минибар, апарат за кафе и чај, купатило, балкон или тераса и сеф. Хотелот има Room Service (24 часа), интернет пристап, лекар на повик, сервис за пњерење и пеглање и сеф.
Главниот ресторан на хотелот La Casa Restaurant служи меѓународни и локални јадења за појадок и вечера, додека италијанскиот ресторан  во хотелот II Forno нуди италијански специјалитети. Хотелот исто така ги нуди и La Siesta – ресторанот на плажа, ресторанот Feshawy – Shisha Corner, Lobby Bar, Lounge Bar и Beach Bar.
Од хотелските содржини има 4 базени, аква парк, Health club со масажа, сауна, парна и турска бања. Спортските содржини во хотелот се: сала за вежбање, Центар за водени спортови, билијард, пинг понг, одбојка на плажа и боча. Анимацискиот тим ќе се погрижи за вашата забава, преку ден и во вечерните часови, а за најмладите има и детски клуб.

ЦЕНИТЕ ВКЛУЧУВААТ
ЦЕНИТЕ НЕ ВКЛУЧУВААТ
НАПОМЕНИ:
ЦЕНОВНИК
Легенда
Авионски Превоз
 • 6 ноќевања на услуга All inclusive 
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Хургада – Скопје 
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице 
 • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром 
 • Организација на аранжманот 
 • Египетска влезна виза (25 еур – се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада. 
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација 
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување 

 

Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден
За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ
Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето
За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ
Задолжително патничко осигурување ,со важност на ваучерот
За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот
Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

 Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот

 

MARINA BEACH 4*

Термин од:

27.05.2020

03.06.2020

10.06.2020

17.06.2020

24.06.2020

01.07.2020

08.07.2020

15.07.2020

22.07.2020

29.07.2020

05.08.2020

12.08.2020

19.08.2020

26.08.2020

02.09.2020

09.09.2020

16.09.2020

23.09.2020

Ноќевања:

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

6

7

STANDARD ROOM

Цена по лице

448€

448€

448€

448€

448€

448€

448€

455€

455€

455€

455€

455€

455€

450€

448€

448€

448€

 

Цена по патник до 01.03.2020-31.03.2020 за поаѓања 27.05.2020-30.09.2020

405€

405€

405€

405€

405€

405€

405€

410€

410€

410€

410€

410€

410€

406€

405€

405€

405€

 

3 возрасен

394€

394€

394€

394€

394€

394€

394€

405€

405€

405€

405€

405€

405€

 

394€

394€

394€

 

1 дете 0-13.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

 

2 дете 0-6.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

 

 

                                   

2 дете 7-13.99 год

340€

340€

340€

340€

340€

340€

340€

343€

343€

343€

343€

343€

343€

341€

340€

340€

340€

 

STD SGL ROOM

Цена по лице

527€

527€

527€

527€

527€

527€

527€

549€

549€

549€

549€

549€

549€

534€

527€

527€

527€

 

Цена по патник до 01.03.2020-31.03.2020 за поаѓања 27.05.2020-30.09.2020

464€

464€

464€

464€

464€

464€

464€

480€

480€

480€

480€

480€

480€

469€

464€

464€

464€

 

1 дете 0-13.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

 

2 дете 0-6.99 год

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

295€

 

 

                                   

2 дете 7-13.99 год

370€

370€

370€

370€

370€

370€

370€

378€

378€

378€

378€

378€

378€

372€

370€

370€

370€

 
p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море

Скопје – Хургада

Хургада – Скопје

Термин

Поаѓа

Пристигнува

Термин

Поаѓа

Пристигнува

27.05.2020

3:45

6:45

02.06.2020

1:00

3:55

03.06.2020

3:45

6:45

09.06.2020

1:00

3:55

10.06.2020

3:45

6:45

16.06.2020

1:00

3:55

17.06.2020

3:45

6:45

23.06.2020

1:00

3:55

24.06.2020

3:45

6:45

30.06.2020

1:00

3:55

01.07.2020

3:45

6:45

07.07.2020

1:00

3:55

08.07.2020

3:45

6:45

14.07.2020

1:00

3:55

15.07.2020

3:45

6:45

21.07.2020

1:00

3:55

22.07.2020

3:45

6:45

28.07.2020

1:00

3:55

29.07.2020

3:45

6:45

04.08.2020

1:00

3:55

05.08.2020

3:45

6:45

11.08.2020

1:00

3:55

12.08.2020

3:45

6:45

18.08.2020

1:00

3:55

19.08.2020

3:45

6:45

25.08.2020

1:00

3:55

26.08.2020

3:45

6:45

01.09.2020

1:00

3:55

02.09.2020

3:45

6:45

08.09.2020

1:00

3:55

09.09.2020

3:45

6:45

15.09.2020

1:00

3:55

16.09.2020

3:45

6:45

22.09.2020

1:00

3:55

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Локација
at
Галерија