fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

MARIA ANTOANETA RESIDENCE 3*

Опис

3* комплекс “Maria Antoaneta Residence” – се наоѓа наспроти SKI стазата, веднаш до реката и над Mall Bansko. Хотелот се состои од 200 апартмани, од нив 75 за слободен прием на туристи распоредени во 5 одделни блока. Хотелот е идеално место за семејни одмори, ски одмор ,романтичен одмор од оптовареното секојдневие, спортски одмор или камп за обука во секое време од годината. Располага со DBL соби / Junior suite / One Bedroom suite како и One/Two bedroom апартмани за 4 и 6 лица сите опремени со: гардеробер / LCD-TV, балкон… 
Хотелски содржини: Рецепција и туристичка канцеларија / лоби бар / сеф / ресторан / отворен базен со зона за релаксација / Лифтови во секој блок / Отворен и затворен паркинг / ски гардероба / Безбедност – видео надзор / Бесплатен Wi- Fi интернет / Затворен Спа центар (затоплен базен, сауна, парна бања, кабини за масажа…)

 Опис на соби:

 • Двокреветна соба
 • Еднокреветна соба
 • Јуниор сјуит
 • Јуниор сјуит со кујна
 • Едноспален апартман
 • Едноспален апартман со кујна
 • Двоспален апартман

Цената вклучува:

 • затворен базен
 • сауна
 • парна бања
 • фитнес

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1€ по лице од ден (задолжително)
 • Патничко осигурување
НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се дадени по лице од ден според избраниот вид на сместување.

Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со EB попустот за рани резервации!

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Галерија