fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

MAGIC LIFE JACARANDA 5*

Опис
 • Директен чартер летСкопје - Анталија - Скопје
 • Ултра Се вклученоШведска маса + пијалоци
 • надворешен/внатрешен базен5 базени + аквапарк
 • Песочна плажаЧадори/лежалки - ?

Положба

Ресортот Magic Life Jacaranda 5* се наоѓа покрај убавата плажа на Сиде, ја има честа да биде дел од меѓународниот бренд Magic Life, што е гаранција за прекрасен одмор.


Ultra All Inclusive

Дел од ланецот Magic Life, на Jacaranda – Храната е посебно задоволство. Коктелите, освежителните пијалоци и квалитетните локални пијалоци се нудат во сите барови во текот на целиот ден и во Lobby Bar 24 часа. Оброци – бифе во централниот ресторан (вино, пиво и освежителни пијалоци се служат на маса) Меѓуоброци – во ресторан, Snack во текот на целиот ден во Snack Bar Magic, Pool Snack bar и Beach Bar Smooth, Рестораните а la carte се алтернатива за вечерата (бесплатно само еднаш во текот на престојот), Сладолед во одредени часови во текот на денот, слатки, сендвичи, чај, кафе и освежителни пијалоци во слаткарницата, во текот на целиот ден. 


Плажата и базените

Песочна плажа, Beach bar, 5 базени: главниот базен – 2789 м2, релакс базен – 430 м2, 2 базени покрај вилите-1000 м2, базен со аква парк, затворен/внатрешен базен


Забава и спорт

Во ресортот во текот на целиот ден владее празнична и активна атмосфераразни трки на вода и копно.

Beach Volley, кошарка, одбојка, пинг-понг, ватерполо, тенис, пилатес & аеробик, билијард, трапез, теретана, спектакли и уметнички перформанси, музика во живо, Beach Party, дискотека, аква парк со 5 лизгалки, сауна, турска бања, фитнес сала.


Деца

Мини клуб со широки површини и голем број забавни активности, 2 базени (едниот покриена заради сенка), Junior club (7-12 години), Maxi Club (13-16 годни), игралиште, Game center, Мини диско.


Се наплаќаат

Водните спортови со ментор, масажите.


 

Ценовник
Цената вклучува:
 • Авио билет на релација Скопје – Анталија – Скопје
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Сместување во избраниот хотел и услуга според концептот на истиот аранжман
 • Аеродромски такси во Скопје и Анталија
 • Организација и реализација на аранжманот
Цената не вклучува:
 • Факултативни излети
 • Задолжително патничко здравствено осигурување
Напомени:
 • Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност
  по курс 1 еур = 62 денари
 • За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ
  (за резервации со рано букирање е потрена целосна уплата на аранжманот според времетраењето на понудата)
 • Целосна доплата на аранжманот 15 дена пред патувањето
 • За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош со важност во
  наредните 6 месеци
 • За овие аранжмани важат општите услови за патување на СКТМ

ТИП НА СОБИ

STANDARD  ROOM LOW COST DBL

STANDARD ROOM LAND VIEW DBL

STANDARD ROOM SEA VIEW DBL

BUNGALOW POOL DBL

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Локација
st
Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.