fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

LITORE RESORT HOTEL & SPA 5*

Опис
 • Директен чартер летСкопје - Анталија - Скопје
 • Ултра Се вклученоШведска маса + пијалоци
 • надворешен/внатрешен базенинфинити базен + аквапарк
 • Приватна плажаЧадори/лежалки - бесплатни

Положба
Хотелот е лоциран во регионот Окурчалар 30 км од Аланија и 90 км од аеродромот Анталија.


Сместување
Вкупно број на соби 259. Стандардни соби (32-46 м2, 1 спална соба, 1 купатило, макс. 2+2 лица), џакузи соба (34 – 40m², 1 спална соба, 1 купатило со џакузи, макс 3 лица), Фамилијарни соби (54m², 2 спални, 1 купатило, макс 4+1 лица). Сите соби се опремени со сопствено купатило со туш кабина, фен, централна клима уред (работење по часови, зависи од временските услови), директна телефонска линија, мини бар (вода, безалхохолни пијалоци, пиво се дополнуваат секој ден), електричен бокал, кафе и чај, сеф, сателитска ТВ и музички канали, балкон, WI-FI интернет конекција со мала брзина.


Услуга
Ultra All Inclusive – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневни снекови, кафе и чај, вечера и полноќна супа. Локални алхохолни и безалхохолни пијалоци пијалоци од 10:00 – 24:00 часот. Барот на плажа работи од 10:00 – 17:30 часот со брза храна, како и безалхохолни пијалоци и пиво.
Со доплата: специјални увезени пијалоци и појалоци кои не се на менито, Суши Ала карте ресторан, специјални вина, сите флаширани пијалоци, свежи цедени сокови, Турско кафе, собна послуга, сите пијалоци после 24:00.
Ultra All Inclusive – шампањ за добредојде за возрасни и различни пијалоци за деца, 24 часа шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утрински и попладневни снекови, доцни снекови, сите локални и некои увезени пијалоци (увезените пијалоци се служат само во Лоби бар од 10:00 – 00:00 часот) и безалхохолни пијалоци, сладолед во одредени часови после пладне, снек бар на плажа, A’la Carte ресторани (Турски и рибен) со претходни резервации еднаш во текот на престојот.


Содржини
Главен ресторан на база шведска маса, A’la Carte ресторан: Sushi– кујна од Далечен Исток, Fish – рибен ресторанt, Osmanli – Турска кујна, барови низ целиот хотел. Доктор, чување деца, перална, хемиско чистење, фризер, телефон, факс, интернет, продавници, рент а кар се доплаќаат. WI-FI интернет конекција (мала брзина) е бесплатно.


Плажа
Приватна плажа, камчеста, 170 м од хотелот, бесплатен шатл сервис секој 15 минути, со лежалки и чадори како и пешкири за плажа се бесплатни. Приватните павиљони се со претходни резервации и со доплата.


Спорт и забава
Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, 3 водни лизгалки, фитнес центар, Турска бања, сауна, парна бања, одбојка на плажа, гимнастика и пинг понг. Се доплаќа: Спа центар, водни спортови, масажи, билјард и компјутерски игри. Дневни и вечерни анимации, натпреварувања покрај базенот и на плажата, вечерни шоу програми, Мини клуб за деца од 04-12 год. Со дневни и вечерни програми.


 

Ценовник
Цената вклучува:
 • Авио билет на релација Скопје – Анталија – Скопје
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Сместување во избраниот хотел и услуга според концептот на истиот аранжман
 • Аеродромски такси во Скопје и Анталија
 • Организација и реализација на аранжманот
Цената не вклучува:
 • Факултативни излети
 • Задолжително патничко здравствено осигурување
Напомени:
 • Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност
  по курс 1 еур = 62 денари
 • За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ
  (за резервации со рано букирање е потрена целосна уплата на аранжманот според времетраењето на понудата)
 • Целосна доплата на аранжманот 15 дена пред патувањето
 • За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош со важност во
  наредните 6 месеци
 • За овие аранжмани важат општите услови за патување на СКТМ

ТИП НА СОБИ

ECONOMY ROOM DBL

STANDARD ROOM DBL

STANDARD ROOM SEA VIEW DBL

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Галерија

Политика на хотелот

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.