fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

LIMAK LIMRA HOTEL & RESORT – 5*

Опис

LIMAK LIMRA HOTEL & RESORT – 5* – KIRIS – KEMER

Положба

Хотелот се наоѓа во регионот Kiris, 5 км од Кемер и 70 км од аеродромот во Анталија.

Сместување

Вкупен број на соби 820. Стандардни соби во главната зграда (28м², една спална соба, едно купатило, поглед кон море и поглед кон море и базен), Arycanda зграда(28 – 32м, една спална соба, едно купатило, море и базен), макс.2 + 2 лица),Стандардни соби во градината (28 – 32м², една спална соба едно купатило, макс.2 + 2 лица), Limra Park (соби, преку улица и категорија 4 *, една спална соба, едно купатило, макс.2 + 2 лица), Студиа со џакузи се во главна зграда, фамилијарни соби само во градината (39м², 2 + 2 лица, две спални соби со врата помеѓу, едно купатило). Сите соби се со балкон или тераса со поглед кон море или градина, сопствено купатило со када, фен, телефон, клима што работи според временските услови, телефон, ламинат, сеф, мини бар (безалкохолни пијалоци, вода и пиво се пополнуваат секој ден), сателитски ТВ и музички канали, интернет-врска преку Wi-FI.

Услуга

Ultra all inclusive- шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, сладолед во кафе Bonjour, колачи, чај и кафе, вечера, супа за полноќ. Сите локални и некои стандардни увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, турско кафе во Likya, Atlantis и лоби бар, ресторани A’ la Carte (Sandal и Kazan) со резервација однапред и еднаш за време на престојот. Не е вклучено во концептот: A’ la Carte ресторани италијански, за скара, кинески со доплата, сите конзервирани и флаширани пијалоци, увезени пијалоци, специјални вина, сокови од свежо овошје, услуга во соба.

Содржина

Главен ресторан – Phaselis, ужинка во Likya, ужинка во Galata, слаткарница, ресторан A’la Carte“ – Ponte Vecio – италијанска кујна, China Garden – кинеска кујна, ресторан „Sandal“ – рибен ресторан, ресторан „Kazan“ – турска кујна, ресторан за скара. Барови во различни делови на хотелскиот комплекс. Продавници, фризер, доктор, чување деца, услуга во соба, перење и хемиско чистење, компјутерски игри, телефон, факс, интернет, рент а кар со доплата. WI-FI е бесплатно во сите хотели.

Плажа

Хотелот е покрај долгата камчеста и песочна плажа со пешкии на плажа, лежалки, чадори за сонце бесплатно. Павилјони за плажа со доплата.

Спорт и Забава

Надворешни базени со базен за деца, затворен базен, лизгалици на вода, фитнес центар, сауна, турска бања, тениски игралишта, сквош, кошарка, одбојка на плажа, пикадо се бесплатни. Водени спортови, школо за нуркање, масажа, wellness центар, часови по тенис, опрема и осветлување на тениски терени, билијард, соба за игри со доплата. Забавни програми во текот на денот и во вечерните часови шоу програми. Специјални програми во Мини клуб за деца од 04 – 12 години и во Јуниор клуб за тинејџери +12 години. Стручен тим со анимација кој организира различни натпревари во текот на денот и мини диско навечер.

ТИП НА СОБИ

STANDARD GARDEN SIDE

STANDARD ROOM SEA & POOL VIEW

STANDARD ROOM SEA VIEW
 

 

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Галерија