fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Alf Leila Wa Leila Resort 4 *

Опис

Alf Leila Wa Leila е хотел со 4 звезди во Хургада кој се наоѓа на 500м одалеченост од плажа. Хотелот располага со 6 базени и бесплатен превоз (shuttle) од хотел до плажа и назад. Располага со 5 ресторани и тениски игралишта. Хотелот е лоциран на 13км од аеродром.
СМЕСТУВАЊЕ
-Располага со 566 соби и апартмани секој со балкон и поглед кон градина или базен. Секоја од собите е опремена со мини-бар, сеф и директен телефон со рецепција. Телевизори со интернационални сателитски канали и бесплатна кинотека. Бањите се опремени со тушеви и фенови за коса. 
-Alf Leila WA Leila располага со ресторани и прекрасна вкусна кујна со разни меѓународни специалитети кои се направени спрециално за вас.
СОДРЖИНИ
-Гостите во хотелот можат да се релаксираат со разни масажи, или да ја посетат теретаната. Најмладите гости можат да уживаат во детскиот клуб. Во хотелот целокупниот персонал се обидува да ве анимира за да можете да ја доловите и египетската историја.  
УСЛУГА
-All Inclusive

ТИП НА СОБИ

STANDARD POOL VIEW ROOM DBL
STANDARD GARDEN VIEW ROOM DBL
FAMILY ROOM DBL

 

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Цената вклучува
Цената не вклучува
Напомени
 •  6 ноќевања со All inclusive или Ultra All Inclusive услуга
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Хургада – Скопје
 •  Аеродромски такси и административни такси
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 •  Чекиран багаж од 20 кг по лице во авион
 • Организација на аранжманот
 • Наш преставник на аеродромот во Скопје и наш преставник во Хургада
 • Египетска влезна виза за македонски државјани ( цената е 25 евра по лице, важи за возрасни и за деца, а се плаќа на лице место при пристигнување на аеродромот во Хургада.
 • Задолжително е да поседувате македонски пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на вашиот престој во Хургада и ваучер за потврда на хотелска резервација. )
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 • За правење резервација потребна е уплата од мин 30% од вкупната цена на аранжманот. Потврдува од хотелот за резервацијата се добива во рок од 24 до 48 работни часа. Кога Вашата резервација ќе биде потврдена ќе бидете известени.
 • Во случај да не биде потврден избраниот хотел, ќе ви биде предложен друг соодветен хотел. Доколку не ви одговара дадената алтернатива имате право на целосен повраток на уплатените средства. За сите дополнителни информации и прашања, ве молиме контактирајте не.
 • Цените се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 • За да се направи барање за резервација е потребна уплата од 30% од вкупната цена на аранжманот. Целосната доплата на аранжманот е до 15 дена пред денот на поаѓање.
 • Во случај на не придржување на правилата за плаќање значи дека резервацијата ќе биде откажана (сторнирана), при што следуваат и пенали од страна на хотелот.
Локација
st
Галерија