fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Le Pacha Resort 4 *

Опис

Хотелот се наоѓа на брегот, во стариот дел на Хургада, каде што има клубови, барови, ресторани, продавници, 500 метри од најтешкиот центар.
Сместување
Сите соби се климатизирани, со бања, мини бар, ТВ и телефон, 3 ресторани, бар, кафуле, здравствен центар, нуркачки центар, билијард, дискотека, масажа. два базени, од кој еден е за деца, а има и разни видови на анимации, како и детски клуб.
Содржини
Гостите можат да играат одбојка на плажа или билијард. Традиционалната италијанска кујна се служи во Casa Рустика, додека ресторанот China нуди кинески специјалитети.
Гостите можат да уживаат во пијалок во англискиот паб или да се забавуваат  во дискотеката Калигула.
Ресортот се наоѓа на 10 минутно возење од Хургада Меѓународниот аеродром.
Услуга:
 All Inclusive

ТИП НА СОБИ

STANDARD ROOM DBL
PROMO ROOM DBL
 

 

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Цената вклучува
Цената не вклучува
Напомени
 • -6 ноќевања со All inclusive или Ultra All Inclusive услуга
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Хургада – Скопје
 • Аеродромски такси и административни такси
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Чекиран багаж од 20 кг по лице во авион
 • Организација на аранжманот
 • Наш преставник на аеродромот во Скопје и наш преставник во Хургада
 • Египетска влезна виза за македонски државјани ( цената е 25 евра по лице, важи за возрасни и за деца, а се плаќа на лице место при пристигнување на аеродромот во Хургада.
 • Задолжително е да поседувате македонски пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на вашиот престој во Хургада и ваучер за потврда на хотелска резервација. )
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 • За правење резервација потребна е уплата од мин 30% од вкупната цена на аранжманот. Потврдува од хотелот за резервацијата се добива во рок од 24 до 48 работни часа. Кога Вашата резервација ќе биде потврдена ќе бидете известени.
 • Во случај да не биде потврден избраниот хотел, ќе ви биде предложен друг соодветен хотел. Доколку не ви одговара дадената алтернатива имате право на целосен повраток на уплатените средства. За сите дополнителни информации и прашања, ве молиме контактирајте не.
 •  Цените се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 •  За да се направи барање за резервација е потребна уплата од 30% од вкупната цена на аранжманот. Целосната доплата на аранжманот е до 15 дена пред денот на поаѓање.
 •  Во случај на не придржување на правилата за плаќање значи дека резервацијата ќе биде откажана (сторнирана), при што следуваат и пенали од страна на хотелот.
Локација
st
Галерија