fbpx LAND OF PARADISE BEACH 5* - T.A. Da-ni Travel
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

LAND OF PARADISE BEACH 5*

Опис

Положба
Хотелот се наоѓа во регионот Турклер, 20 км од Аланија и 110 км од аеродромот во Анталија.
Сместување
Стандардни соби ( спална соба, купатило, максимум 2+1 особа ).
Фамилијарни соби ( една поголема соба со француски лежај и кревети на спрат, една спална, максимум 4 особи ) .
Сите соби имаат купатило со туш кабина и фен, клима уред, директна телефонска линија, мини бар, сеф со доплата, ламинатен под, сателитска телевизија со музички канали, балкон.
Услуга
Се вклучено – шведска маса за појадок, ручек, вечера, попладневна торта, чај и кафе, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24 00 , бар на базен од 10-24 часот, само локални безалкохолни пијалоци и алкохолни, ужина на плажа покрај барот од 10 -17 часот.
Не е вклучено – увозни пијалоци, флаширани пијалоци, коктели, свежи овошни сокови, сладолед, турско кафе,собна послуга.
Содржини
Главен ресторант на база шведска маса, лоби бар, бар на базен, бар на плажа, доктор, перење и сушење алишта, чување на деца и рент а кар се наплаќаат. WI-FI се доплаќа низ целиот хотел.
Плажа
Хотелска приватна плажа со камења и песок, чадори, пешкири и лежалки не се наплаќаат.
Спорт и забава
Надворешни базени за деца и возрасни, лизгалки, фитнес соба, туркса бања, сауна, одбојка на плажа, пинг понг. Се доплаќа за спортови на вода, масажа, салон за убавина. Забавни програми во текот на денот, покрај базенот како и вечерни шоу програми . Мини клуб за деца од 04-12 години, мини диско навечер.

ТИП НА СОБИ

STANDARD ROOM DBL

 

 

 

 

Ценовник

Побарајте цена за овој хотел на +389 74 608 117

или испратете е-маил на: info@danitravel.mk
Цената вклучува
Цената не вклучува
Напомени
 • Авио билет на релација Скопје – Анталија – Скопје
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Сместување во избраниот хотел и услуга според концептот на истиот аранжман
 • Аеродромски такси во Скопје и Анталија
 • Организација и реализација на аранжманот
 • Факултативни излети
 • Задолжително патничко здравствено осигурување
 • Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност
  по курс 1 еур = 62 денари
 • За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ
  (за резервации со рано букирање е потрена целосна уплата на аранжманот според времетраењето
  на понудата)
 • Целосна доплата на аранжманот 15 дена пред патувањето
 • За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош со важност во
  наредните 6 месеци
 • За овие аранжмани важат општите услови за патување на СКТМ
Локација
st
Галерија