fbpx
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company
+389 74 608 117 +389 32 605 117 info@danitravel.mk danitravelmk@gmail.com
Travel Agency & Transportation Company

Laki Hotel & Spa 4* – Охрид

Опис

Положба
Хотел Лаки е  микс на Западната и Источната хотелска култура и етика, ја спојува безвремената елеганција, комфор, луксуз, дизајниран простор и незаменлив поглед кон Охридското езеро и планинските пејсажи.
Сместување
Лаки Хотел и Спа има 60 соби. Распределени на 4 спрата, од кој секој спрат и соба имаат свој посебен дизајн и стил. Хотелот има 4 апартмани. Сите се опремени и дизајнирани според последни хотелски стандарди, со модерен и луксузен стил, креирани за Ваше максимално уживање.
Содржини
Хoтелот ви нуди прекрасен бар и ресторан.  Ресторанот во Лаки хотел и Спа е отворен за појадок, ручек и вечера, каде може да уживате  во храната низ концептот на западната и модерната кујна.
Дозволете си целосно спа патување со полно мени на третмани за лице и тело, креирано со помош на професионален тим и врвни производи за нега. Сите активности и сервиси се сместени на еден спрат, што овозможува целосно исклучување од надворешниот свет и започнување на спа патувањето.
Посебно задоволство е да уживате во сауната и парната бања. За целосен спа третман ја препорачуваме ароматерапи бањата која Ви ги регенерира сите Ваши сетила.
Во хотел Лаки можете да уживате во сончевите и топли денови покрај отворениот базен, снек бар и прекрасниот поглед.
Барот во Лаки Хотел и Спа има богато мени со освежителни пијалоци за дневно освежување, и уште повеќе богато мени за опуштање во вечерните часови.

НАПОМЕНИ:
Легенда

Цените се дадени по лице и за наем, во избраната соба и услуга

Децa до 7 год – бесплатно

Деца од 7-12 години – 50% попуст

Доплата за оброк по лице – 10 евра. 

За уплата во денарска противвредност 1€ – 62мкд

Спа центарот е вклучен во цената на сместувањето.

Во цената е вклучена туристичка такса и ДДВ.


Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

p/1pax – цена по лице по ден
p/2pax – цена за две лица по ден
p/3pax – цена за три лица по ден
p/4pax – цена за четири лица по ден
p/5pax – цена за пет лица по ден
p/6pax – цена за шест лица по ден
RO – Само сместување
BB – Ноќевања со појадок
HB – Појадок и вечера
FB – Појадок, ручек и вечера
AI – all incl Се Вклучено

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет)
SGL - еднокреветна соба
APP - апартман
Family - фамилијарна соба
SUITE – суит
Mezonette – мезонет
Bungalow – бунгалов
PV/MV - поглед на парк
SV - поглед на море
Ценовник
Цените се валидни за престој до 31.03.2022

LAKI HOTEL & SPA * * * *                                

УСЛУГА

СОБИ

BB

HB

FB

Еднокреветна соба

55

65 €

75 €

Двокреветна соба

40

50

60

Цените се дадени по лице на ден.

Апартман за 4 лица

200

/

/

Цените се дадени за наем на апартман на ден.

Галерија